آیا بازار سیاه مستقیماً از مزایده دلار خرید می کند؟

[ad_1]

با گسترش بازار سیاه تقاضا برای دلار بالا خواهد ماند.

این همان چیزی است که ووگار بایراموف ، اقتصاددان ، در صفحه فیس بوک خود نوشت.

“دلار در بازار ارز ما در حال رشد است. بنابراین بانک های دارای “مازاد ارزی” با خرید دلار تقاضای خود را دوباره ایجاد کردند. و این بدان معنی است که ، همانطور که دیروز نوشتم ، “مازاد ارز” فقط یک اصطلاح است ، در واقع تجارت از نظر اداری محدود است.

جالب اینجاست که اکثر بانک ها دلار به شهروندان نمی فروشند ، بعضی از آنها حتی دلار نمی خرند بلکه به هر حراجی می روند و دلار می خرند ، نرخ ارز مانا را پایین می آورند و به دفاتر خود برمی گردند. دوست دارم باور کنم که بانک ها دلار را به عنوان سوغات نگه نمی دارند. زیرا در حقیقت ، اگر آن را به عنوان یادگاری نگه می داشتند ، در بازار سیاه کمبود دلار وجود داشت. بانک مرکزی می گوید بانک ها دلار در بازار سیاه نداده اند. آیا مشخص نیست که بازار سیاه در حال حاضر دلار را مستقیماً از مزایده خریداری می کند؟ از آنجا که حق انتشار دلار در فدرال رزرو ایالات متحده است ، “بازار سیاه” ما هنوز این حق را ندارد. حراج ها در حال حاضر بسته شده اند ، جایی که بانک مرکزی اعلام نمی کند چه کسی دلار را دریافت کرده است.

جالب اینجاست که همه در مورد “بازار سیاه” صحبت می کنند ، اما نه بانک مرکزی و نه اتاق نظارت بر بازارهای مالی تعیین نمی کنند که پول از کجا و چگونه وارد بازار شود. یا حتی اگر این کار را انجام دهند ، نمی خواهند قدم های واقعی بردارند. این اقتصاددان نوشت: “اما با گسترش بازار سیاه ، تقاضا برای دلار در حراجی ها بالا خواهد ماند و منات ارزش خود را از دست خواهد داد.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید