آیا رئیس جمهور سابق بانک بین الملل دلار را به “بازار سیاه” منتقل کرده است؟

[ad_1]

المار ممدوف رئیس سابق هیئت مدیره بانک بین المللی آذربایجان که با تعجب اخراج شد بازداشت شد.

این توسط منابع انتظامی گزارش شده است. براساس این گزارش ، المار ممدوف بلافاصله پس از برکناری توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.

المار ممدوف جایگزین جهانگیر هادجیف شد که هم اکنون در زندان به سر می برد و برکناری وی به عنوان رئیس بانک بین المللی بخشی از مجموعه اقدامات برای بازگرداندن بانک دولتی بود. با این حال ، به نظر می رسد که المار ممدوف اعتمادی را که به او وجود داشت توجیه نکرد. هم اکنون مشخص نیست که وی پس از ترک پست خود چه کاری انجام خواهد داد. با این حال ، اعتقاد بر این است که اخراج و بازداشت المار ممدوف به دلیل گسترش “بازار سیاه” دلار و افزایش نگران کننده اخیر گمانه زنی های ارزی است. نیروی انتظامی ، همراه با اتاق کنترل بازارهای مالی ، در حال بررسی “بازار سیاه” دلار در تلاش برای درک نحوه انتقال دلار از بانک ها به بازار سیاه هستند.

لازم به ذکر است که اخیراً صندوق نفتی دولت آذربایجان با نرخ سود کم سابقه یک میلیارد دلاری در بانک بین المللی سپرده گذاری کرد که این یکی از اقدامات برای رفع آشفتگی بازار ارز بود. پس از قرار دادن این سپرده ، بازار برای مدتی واقعاً دلار فراوانی داشت و منات دوباره شروع به افزایش کرد. اما بعد دلار دوباره سقوط کرد و نرخ ارز افزایش یافت …

***

المر ممدوف ، رئیس سابق بانک بین المللی ، در حال حاضر در خانه است. این را یک منبع نزدیک به یک بانکدار اعلام کرد. از ممدوف در رابطه با “بازار سیاه” س questionال شد.

***

گزارش شده است که جلسه فوق العاده هیئت نظارت بر بانک بین المللی آذربایجان در تاریخ 8 دسامبر برگزار شد. در جلسه ، تغییراتی در مدیریت هیئت مدیره بانک ایجاد شد. با تصمیم هیئت نظارت ، المار ممدوف از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره عزل شد. خالد نورالدین اوغلو اخادوف به عنوان عضو هیئت مدیره بانک انتخاب شد. در همان زمان ، وی موقتاً به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب شد.

لازم به ذکر است که اخادوف از سال 1999 در بخش بانکی مشغول به کار بوده است. وی معاون رئیس هیئت مدیره بانک OJSC باکو و مدیر اجرایی Unibank OJSC بود. وی تا آخرین انتصاب خود رئیس هیئت مدیره Azer-TurkBank OJSC بود.

مطابق با مصوبه مربوط به رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در تاریخ 15 ژوئیه 2015 ، اقدامات برای احیای بانک بین المللی آذربایجان در حال انجام است و کلیه شعب و بخشهای بانک به طور عادی فعالیت می کنند.

منبع: virtualaz.org

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید