آیا مدارس در اکتبر امسال بازگشایی می شوند؟

[ad_1]

به گفته گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجوییروزی که خبر ورود کرونا به کشورمان رسید ، اولین مکانی که درها برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری در آن بسته شد ، مدارس بودند.

از آن روز تا امروز ، بارها تصمیم گرفته شده است که درهای مدارس را باز کنید و حتی اگر این اتفاق بیفتد ، دانش آموزان برای حل مشکلات به مدرسه می روند ، اما خانواده ها خیلی خوب قبول نکردند.

وزارت آموزش و پرورش در حال کار و اصرار است که مدارس کشور تا اکتبر 1400 افتتاح شود ، زیرا معتقد است تعطیلی مدارس ، آموزش را تحت الشعاع قرار داده و برخی دانش آموزان را پشت سر گذاشته است. در عین حال ، آموزش و پرورش به چالش کشیده می شود.

* روزهای تاجگذاری برای خانواده ها

در این مدت والدین در کنار فرزندان خود متوقف نشده و از تلاش خود برای تهیه تلفن های همراه خود برای کمک به تدریس دریغ نمی کردند.

خانم صادقی مادر دو کودک دبیرستانی به خبرنگار فارس گفت: کرونا به پسر بزرگم که دارای کنکور بود فرصت داد تا وقت بیشتری را برای تحصیل بگذراند. البته کلاس های کنکور به صورت حضوری برگزار نمی شد و کمی سخت بود اما مشاوران کنکور با پسرم تماس گرفتند و او را برای تحصیل دنبال کردند.

وی ادامه داد: در این مدت معتقدم پسر کوچکترم که کلاس دهم است مورد آزار و اذیت قرار گرفت. چون او از مدرسه دور بود و همیشه در خانه بود و سرش مدام به تلفن بود. من احساس افسردگی میکنم. امیدوارم که تاج به زودی به پایان برسد تا بتواند به مدرسه برگردد.

خانم صادقی ، کارمند یک شرکت خصوصی ، اضافه کرد: “در این مدت مجبور شدم دو گوشی جدید برای پسران بخرم زیرا آنها اغلب از تلفن های خود استفاده می کنند و خراب می شود.” من هزینه اینترنت را به اندازه دلخواه شما پرداخت کردم.

وی در پاسخ به این س :ال: “آیا اینترنت شاد رایگان نیست؟” ، وی گفت: “فرزندان من که فقط از شادی استفاده نمی کنند”. کلاس های کنکور در کانال ها و سایت های دیگر موجود است. نکته دیگر این است که من نمی توانم انتظار داشته باشم که کودکان فقط یاد بگیرند و در نهایت بازی کنند.

* سناریوهای افتتاح مدرسه

سال گذشته باید مدارس بازگشایی می شدند و سناریوهای مختلفی پیشنهاد می شد ، اما در آستانه بازگشایی مدارس ، وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که همه مدارس باز است و البته پس از بازگشایی مدارس ، این اصرار تغییر کرد.

اکنون وزارت آموزش مصر باید مدارس را بازگشایی کند ، اگرچه این امر باید توسط ستاد تاج ملی مجاز باشد.

در مورد بازگشایی مدارس در اکتبر 1400 ، وزیر آموزش و پرورش ، محسن هژیر میرزایی ، بر اصل رو در رو تأکید کرد و گفت: حضور در کلاس ، ما دانش آموزان را برای بازگشایی مدارس به گروه کوچکتر دانش آموزان تقسیم می کنیم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: “سلامتی دانش آموزان” اولویت اول ماست. با این حال ، نوسازی مدارس تأثیری در افزایش و گسترش تاجگذاری نداشت.

روز گذشته پرتال وزارت آموزش و پرورش مقاله ای منتشر كرد كه هانس كلاگ ، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در اروپا ، روز جمعه در بیانیه مشترك با یونیسف و یونسكو گفت: “ماه های تابستان فرصت ارزشمندی را برای دولت ها فراهم می آورد تا بتوانند اقدام كنند. “برای کاهش دفعات Covid 19 و جلوگیری از تأثیرات مخرب روانی ، اجتماعی ، اجتماعی و آموزشی تعطیلی مدارس بر روی دانش آموزان ، کار درستی انجام دهید.

كلاگ گفت: “ما نمی توانیم اجازه دهیم كه فرزندانمان از پیشرفت و تحصیل محروم شوند.” کلاگ بارها از اتحادیه اروپا خواسته است تا به موضوع ترک تحصیل دانش آموزان و تأثیرات مخرب یادگیری از راه دور بر سلامت دانش آموزان بپردازد. طبق توصیه های جدید منتشر شده در روز جمعه ، آزمایش کودکان با علائم حاد تنفسی باید در اولویت باشد تا مشخص شود آیا آنها در یک گروه آسیب پذیر قرار دارند.

در همین رابطه ، حسن ملکی ، رئیس سازمان تحقیقات و برنامه ریزی آموزشی ، گفت: سه سناریو احتمالی برای شروع سال تحصیلی وجود دارد. اولین گزینه در این بخش ، انجام مدارس و آموزش ها به صورت حضوری و در شرایط عادی است.

وی ادامه داد: سناریوی دوم ترکیبی از آموزش حضوری و مجازی است و سناریوی سوم یا بعدی حضور منظم در مدارس است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید