آیا پزشکان از نظر معیشت نیز مشکل دارند؟ / رتبه سرانه ایران در آسیا چگونه است؟

[ad_1]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، فرزانه فراهانی – اول سپتامبر برای ارزیابی و تشکر از تلاش های خستگی ناپذیر پزشکان روز پزشک اعلام شده است.

طبقه سخت کوش و فداکار که کار سختی با سود بالا دارد و به نظر اکثر افراد عادی جامعه ، شغلی پردرآمد و سودآور در مقایسه با سایر مشاغل دارد.

بسیاری از پزشکان از نظر معیشت مشکل دارند

جلیل کوهپه زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در مصاحبه با خبرگزاری دانشجو گفت: استانها و در سطح استانها. “کشور به طور کلی باید منافع حرفه پزشکی را در علوم پزشکی و بالاتر از همه پزشکان را بهتر ببیند.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که پزشکان با آن روبرو هستند مسئله معیشت آنهاست و تنها درصد کمی از پزشکان دارای درآمد کافی و خوب هستند و بسیاری از پزشکان به ویژه پزشکان عمومی ، برخی متخصصان و حتی بسیاری از پزشکان اعضای بدن. کمیته علمی کسانی که در دانشگاه ها کار می کنند شرایط اقتصادی خوبی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با توجه به مسئولیت خطیری که پزشکان در این حرفه دارند و مشکلاتی که متحمل می شوند ، به ویژه در زمینه شیوع بیماری کرونر قلب ، مشکلات مختلف پزشکان بیشتر نمایان می شود. به

تعرفه ها و هزینه های خدمات پزشکی هنوز واقعی نیست!

کوهپایه زاده یادآور شد: کسانی که وارد حرفه پزشکی می شوند ، این تنها به دلیل مشکلات مالی نیست ، بلکه شرایط کاری آنها باید به گونه ای باشد ، آنها باید برای تأمین هزینه های زندگی خود به کار خود ادامه دهند.

وی تاکید کرد: هزینه ویزیت پزشک عمومی و حتی متخصص سیستم سیستم سلامت این کمتر از درآمد روزانه یک کارگر معمولی خدمات با تحصیلات پایین تر و مسئولیت های سبک تر است و این منصفانه نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران تأکید کرد که هنوز تعرفه ها و هزینه های خدمات درمانی در کشور مورد استفاده قرار نمی گیرد و ویزیت واقعی به کار پزشکان اختصاص داده نمی شود و این یکی از مشکلاتی است که دانشجویان پزشکی در کشور را آزار می دهد.

دلیل اصلی ادامه فعالیت بیشتر پزشکان ایرانی چیست؟

کوهپایه زاده افزود: در حال حاضر در بسیاری از نقاط کشور پزشکی انتخاب بسیاری از دانش آموزان پس از شرکت در آزمون ورودی نیست و این به دلیل تلاش زیاد و مسئولیت های سنگین فعالان این کار است.

وی خاطرنشان کرد: تمایل به ارائه خدمات یکی از دلایل اصلی این است که همکاران پزشکی ما با وجود همه سختی هایی که دارند ، به کار پزشکی خود ادامه دهند و برخی از آنها این شغل را رها کرده و به نحوی دیگر امرار معاش می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در حال حاضر در بسیاری از نقاط کشور ، هنوز با فقدان پزشک بیایید با آن روبرو شویم و به شرط حل مشکلات و موانع پیش روی ما و حمایت دولت از جامعه پزشکی ، مشکل کمبود پزشک تا حد زیادی برطرف می شود.

سرانه ایران در آسیا چقدر است؟

حتی پس از سالها افزایش تعداد افراد تحصیلکرده در زمینه پزشکی به ظاهر محبوب ، در بسیاری از نقاط مختلف کشور مسئله کمبود پزشک و ضعف در ارائه خدمات درمانی مناسب به دلیل کمبود پزشک یک مشکل جدی و مهم است. و متأسفانه تعداد آنها غیر معمول نیست که آنها به دلیل عدم دسترسی به پزشک جان خود را از دست بدهند.

شبکه مراکز اندیشه ایرانی (اتان) سرانه پزشک در ایران 7.11 در هر 10000 نفر جمعیت ، در حالی که در بسیاری از کشورها این شاخص بیش از 30 است و در کشورهای پیشرو در زمینه مراقبت های بهداشتی معمولاً بین 40 تا 50 پزشک در هر 10.000 نفر است.

مطابق با شبکه ای از مراکز فکری ایراناز نظر سرانه پزشکان ، کشور ما نه تنها از کشورهای پیشرو در این زمینه فاصله ندارد ، بلکه موقعیت خوبی در منطقه ندارد. بنابراین در بین بیست و پنج کشور آسیای مرکزی و غرب آسیا ، ایران در رتبه بیستم قرار دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید