آیت الله رئیسی: در نظرسنجی ها حدود 70 درصد مردم از قوه قضائیه ابراز رضایت می کنند / ساختارهای فاسد دولت باید بسته شود / سند تغییر به شدت ادامه خواهد یافت + فیلم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی دانشو ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ، رئیس قوه قضائیه ، در شبکه یک سیما با مردم مصاحبه تلویزیونی کرد.

رئیس قوه قضاییه در این مصاحبه ویژه گزارشی از پیشرفت طرح تحول قوه قضاییه و اقدامات و دستاوردهای قوه قضائیه طی یک سال گذشته ارائه و راهکارهای آینده قوه قضائیه را تشریح خواهد کرد.

آیت الله رئیسی در این گفتگو گفت: “در آغاز قوه قضاییه ، مسئله مورد نیاز ما تغییر بود و محور حرکت ما در قوه قضائیه تغییر بود. ما مبارزه با فساد ، قانون و قانون را دنبال کردیم. عزت مردم و غیره. ما این برنامه را از نظر عزت به رکورد تبدیل کردیم: در نظرسنجی ها حدود 70٪ مردم از دادگستری ابراز رضایت می کنند ، ما هرگز اجازه نمی دهیم که مبارزه با فساد در دستگاه قضایی خنک شود.

وی ادامه داد: “همیشه در دادگستری مبارزه با فساد وجود داشته است. در این دوره ، پرونده ها از جمله نگرانی های افرادی بود که باید پاسخ می دادیم. و امید و اراده در مردم شکل گرفت. ما باید ساختارهای فاسد دولت را از بین ببریم. .

آیت الله رئیسی گفت: این موارد از جمله دغدغه های افرادی بود که باید در این مدت به آنها پاسخ دهیم. وی توضیح داد: در رسیدگی به پرونده ها و برخی موارد شفافیت وجود دارد و امید و اراده در افراد شکل می گیرد. بگذارید دیوان عالی کشور صحبت کند و با آن رسیدگی کند. ما در قوه قضائیه با مردم ارتباط برقرار کرده ایم. ارتباط من فقط با مدیران ارشد نیست ، من همچنین با مدیران و كارمندان میانی ارتباط داشتم و سعی می كردم حرفهای آنها را بشنوم / در استانهای كمتری به زندان نرفتم همکاران ما اکنون به دیدار خانواده زندانیان می روند. علاوه بر خود زندانی ، او باید از خانواده اش نیز مراقبت کند.

وی افزود: این تاج به تمام کشورهای جهان سرایت کرده است ، زندانهایی در این کشورها وجود دارد اما تعداد زندانیان مرخصی در کشور ما غیرقابل مقایسه بود. بیش از 120 هزار زندانی به مرخصی رفتند. وضعیت امروز زندانهای ما همه در جهان. “شاکی حقوق بشر از زندان های ما بازدید می کند. وضعیت زندانیان ما قابل مشاهده است.

رئیس قوه قضائیه گفت: “همکاران ما در سراسر کشور تلاش کرده اند که هیچ واحد تولیدی را متوقف نکنند ، که قابل تقدیر است. همکاران ما باید در طول این موضوع نسبت به این موضوع حساس باشند ، باید از آنها اتهام گرفت. تولید اولین کار ما خواهد بود” یکی از ارکان دولت ما خواهد بود. ما معتقدیم که با جدیت ما ، کار دادگستری در این زمینه کاهش می یابد. ما باید قراردادها را پشت پنجره قرار دهیم. قراردادها باید در معرض دید کارشناسان قرار گیرد. “

وی ادامه داد: موضوع سند تبدیل یک تحول عمده فناوری است. سند تحول به عهده من نیست. تاکنون 65 سیستم فعال شده و سایر سیستم ها نیز تا پایان سال فعال می شوند. سند متوقف نخواهد شد و ادامه خواهد یافت. ما می خواهیم دوستانمان در قوه قضاییه این موضوع را کنترل کنند. در این دوره 119 دستورالعمل و آیین نامه برای بخشهای مختلف صادر کردیم. نرده ساخته شده است.

آیت الله رئیسی گفت: پیمانکار باید کار خود را به زور انجام دهد ، چرا باید دست رهبر تکان بخورد و کار خود را به درستی انجام ندهد؟ همه ما نیاز به حمایت از مدیر شجاعی داریم که توانسته با قدرت کار خود را ادامه دهد و گره های مردم را باز کند. در غیر این صورت ، نظارت نباید مناسب ، متناسب ، آگاهانه و تخصصی باشد. قانونی این مسئولیت را از وی سلب نمی کند. همه باید مسئولیت خود را بپذیرند و بدانند که آیا کوچکترین وقفه ای در کار آنها وجود دارد یا خیر. ما چنین عذری را برای ترک فعل نمی پذیریم.

وی افزود: مجموعه نظارت های داخلی یا خارجی در دولت نه تنها مانعی نیست ، بلکه تضمین کننده حقوق مردم و حاکمیت قانون است. باید از یک مدیر کارآمد حمایت شود. در صورت آسیب رساندن به کسی ، باید به وی هشدار داد ، از کارمند گرفته تا بازرس و قاضی. “مسئولیت پذیر باشید همه در این کشور باید در برابر خدا ، مردم و مشتری پاسخگو باشند.

آیت الله رئیسی گفت: “در قوه قضائیه ، من با رسانه ها ، مدیران رسانه ها و روزنامه نگاران ارتباط داشتم. رسانه ها پلی بین مردم و مسئولان است. نمایشگاه نوشتن فقط برای روزنامه نگار نیست. مدیر و قاضی همچنین باید منصفانه بنویسند. روحیه انتقاد و انتقاد از جامعه وی تصحیح کرد که سیستم اداری ما باید عادلانه و به دور از هرگونه روابط ناسالم باشد. در نظام اسلامی ، مردم باید بتوانند حقوق خود را بدون لکنت بگیرند.

وی افزود: در دادگستری ، ما 20 درصد افزایش کار داشتیم ، با یک میلیون پرونده معوقه برخورد کردیم و بسیاری از پرونده ها به صورت شبانه روزی تکمیل شد. ما در دیوان عالی کشور 60 درصد افزایش کار داشتیم ، وضعیت باید باشد به گونه ای که مردم در دادگستری جای می گیرند “و پناهگاه خود را بدانند.

وی گفت: من هرگز از كار دادگستری غافل نشده ام و برای مدیر محترمی كه بعد از من قوه قضاییه را تحویل می گیرد ، هیچگونه عقب ماندگی وجود نخواهد داشت و انتظار دارم رئیس بعدی دادگستری با قدرت كار تحول را ادامه دهد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به جلسات با سایر ر headsسای قوه قضائیه گفت: در جلسات جای بحث دارد ، رهبری بارها اعلام کرده اند که مسئولان باید به مسائل مردم بپردازند.

آیت الله رئیسی تأکید کرد: برنامه ریزی من در دادگستری 5 سال بود و ما کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت داشتیم. من باید از همه تشکر کنم و ما 20 درصد کار دادگستری را افزایش دادیم و 1 میلیون پرونده را حل کردیم و پرونده ها را با بسیاری از شاکیان حل و فصل کردیم. موسسات اعتباری 3 میلیون نفر را ربوده بودند و ما سعی کردیم پول آنها را پرداخت کنیم.

وی گفت: “ما در دیوان عالی کشور 60 درصد افزایش داشتیم.” امیدوارم این زمان با شدت ادامه پیدا کند. راه طولانی در پیش است و سپس رئیس بعدی دادگستری کار را به پایان می رساند. ما امیدواریم که اگر کسی پول نداشته باشد ، وکیل استخدام کند و زبان دادگستری را نداشته باشد ، در دادگستری درخواست پناهندگی کند و حق خود را بدست آورد.

آیت الله رئیسی با اشاره به برنامه ریزی های دولت سیزدهم یادآور شد: ما برنامه ها را با نظر خبرگان و رهبر انقلاب آماده کردیم.

وی افزود: همکاری دولت با قوه قضاییه برای حل مشکلات مردم ضروری است و من از زحمات همکارانم در دادگستری تشکر می کنم و امیدوارم قوه قضائیه آواز داشته باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید