ارائه گزارش کمیته بررسی تصاویر زندان اوین به رئیس قوه قضائیه / دادستانی 6 نفر و دستگیری 2 متخلف

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، پس از انتشار تصاویری از زندان اوین در مورد رفتار برخی افسران زندان با زندانیان ، برخی افسران که با یکدیگر برخورد می کنند و اقدام به خودکشی و خودکشی برخی از زندانیان می کنند ؛ رئیس قوه قضائیه به دادستان کل دستور داد که بلافاصله موضوع را بررسی کرده و نتیجه را گزارش کند.

در همین راستا ، حجت الاسلام والمسلمین منتظری بلافاصله با تعیین کمیسیونی متشکل از کارشناسان در زمینه های مختلف مرتبط با موضوع ، دستور ایجاد این کمیسیون در زندان اوین را صادر کردند.

سه روز پس از تأسیس کمیسیون تخصصی برای بررسی تصاویر زندان اوین ، دادستان کل یک تیم چهار نفره تشکیل داد و از بخشهای مختلف زندان دیدن کرد و با مقامات و کارکنان بخش به عنوان تعدادی از زندانیان به صورت رودررو ملاقات کرد.

پس از بررسی زوایای مختلف موضوع ، اولین گزارش در این زمینه به رئیس قوه قضائیه ارائه شد.

در همان زمان ، مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قضایی گزارشی را به حجت الاسلام والمسلمین اژه ارائه کرد.

بر اساس گزارش دادستانی کل و مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قوه قضائیه ، مشخص شد که برخی از مقامات زندان مرتکب تخلف شده اند و بلافاصله دستور داده شد که متخلفان در اسرع وقت تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و تحت تحقیقات قرار گیرند.

بر اساس این گزارش ؛ تا به امروز ، شش نفر تحت تعقیب و بازجویی قرار گرفته اند ، دو نفر دستگیر شده و بقیه با قرار وثیقه آزاد شده اند.

بخش تجزیه و تحلیل و بررسی علت احتمالی انتشار این تصاویر در دوره جاری در گزارشهای ارائه شده به شرح زیر است: با افزایش قابل توجه حضور کارکنان قضایی در زندانهای سراسر کشور همراه بود. از “بازرسی های مستمر و سرزده” و “آماده سازی شرایط عفو و آزادی زندانیان” تا “تأکید بر عدم صدور حکم بازداشت حداکثر” و “موضوع جدایی زندانیان” احتمالاً یکی از دلایل انتشار این موارد است. تصاویر و رویدادهای اخیر این امر به سالهای اخیر مرتبط است تا روند اصلاحات اخیر را تضعیف کند.

دادستان کل در پی گزارش خود به رئیس قوه قضائیه گفت زمان بیشتری برای بررسی کامل علل و عوامل تخلفات لازم است که پس از آن گزارش های تکمیلی ارائه می شود.

گزارشات ارسال شده به رئیس قوه قضائیه نشان می دهد که برخی از تخلفاتی که در فیلم ها مشهود بود قبلاً در همان زمان مورد بررسی قرار گرفته و افراد مجازات ، اخراج یا اخراج شده بودند.

بر اساس این گزارش ، رئیس قوه قضائیه پس از مشاهده و استماع گزارشات ، به دادستان کل و مرکز حفاظت و اطلاع رسانی قضایی دستور داد تحقیقات خود را با دقت و سرعت و در صورت انجام هرگونه تخلف از سوی افراد ادامه دهند. درمان لازم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید