از 10 ژوئن ، شهروندان روسیه و ترکیه می توانند از طریق هوایی به آذربایجان سفر کنند

[ad_1]

ستاد عملیاتی کابینه وزیران تصمیم گرفته است به تدریج الزامات مجوزهای ویژه برای شهروندان تعدادی از کشورها را که دارای وضعیت اپیدمیولوژیکی پایدار برای بازدید از کشور ما هستند ، حذف کند.

براساس این گزارش ، در این تصمیم آمده است:

“همانطور که شناخته شده است ، یکی از اقدامات انجام شده برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) در خاک جمهوری آذربایجان ، اجازه ورود اتباع خارجی به خاک جمهوری آذربایجان فقط با اجازه ویژه است. ستاد عملیاتی به کابینه وزیران.

در نتیجه اقدامات گسترده انجام شده در سال گذشته ، از جمله برنامه واکسیناسیون موفقیت آمیز که در ژانویه 2021 آغاز شد ، وضعیت اپیدمیولوژیک در آذربایجان بهبود یافته و تعدادی از محدودیت های اعمال شده توسط رژیم قرنطینه ویژه برداشته شده است.

در همین زمان ، وضعیت اپیدمیولوژیک در تعدادی از کشورهای جهان در حال تثبیت است و در نتیجه اقدامات واکسیناسیون متوالی ، تعداد عفونت ها در این کشورها کنترل می شود.

در همین راستا ، ستاد عملیاتی کابینه وزیران جمهوری آذربایجان تصمیم گرفته است به تدریج الزامات مجوزهای ویژه شهروندان تعدادی از کشورهای دارای وضعیت اپیدمیولوژیک پایدار ، مانند آذربایجان ، برای سفر به کشورمان را از بین ببرد.

بنابراین ، با در نظر گرفتن پویایی مثبت در وضعیت اپیدمیولوژیکی 10 ژوئن ، شهروندان فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه می توانند تحت شرایط زیر به صورت هوایی به آذربایجان سفر کنند:

– ارائه یک سند رسمی صادر شده توسط کشور مربوطه (گذرنامه COVID) برای واکسیناسیون کامل یا بازپرداخت COVID-19 برای مسافران بالای 18 سال و یک سند رسمی که نتیجه منفی آزمایش PCR برای COVID-19 را ظرف 72 ساعت تأیید می کند قبل از پرواز؛

– ارائه سند رسمی تایید کننده نتیجه منفی آزمایش PCR برای COVID-19 ظرف 72 ساعت قبل از پرواز مسافران 1 تا 18 سال.

در همان زمان ، از 10 ژوئن ، مدت سند رسمی تأیید نتیجه منفی آزمایش PCR برای COVID-19 برای همه مسافران بالای 1 سال که به آذربایجان می روند ، از 48 به 72 ساعت قبل از پرواز تمدید می شود. گذرنامه COVID و نتایج آزمایش PCR برای کودکان زیر 1 سال لازم نیست.

تمام شرکت های هواپیمایی که پروازهای مستقیم به جمهوری آذربایجان را انجام می دهند باید فقط مسافرانی را ثبت کنند که شرایط لازم را داشته باشند. مسافرانی که هنگام عبور از مرز در ورودی خاک آذربایجان شرایط لازم را ندارند ، با هزینه حمل و نقل مجاز به ورود به کشور و بازگشت از هواپیما نیستند.

در آینده نزدیک ، بر اساس وضعیت اپیدمیولوژیک و سطح واکسیناسیون جمعیت ، موضوع بازیابی دسترسی شهروندان سایر کشورها به جمهوری آذربایجان از طریق هوایی در دست بررسی است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید