اولویت های اصلی پایتخت در حال حاضر چیست؟ / آیا شهردار جدید تهران به مردم و ساکنان آنها می رسد؟

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو ، فرزانه فراهانی ، عضو شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه (16 مرداد) علیرضا زاکانی را با 18 رای موافق به عنوان شهردار جدید پایتخت انتخاب کرد.

برخی از مخالفان زاکانی دفتر شهردار وی را در نتیجه فشار بر اعضای شورای اسلامی شهر تهران می دانند و او را کاندیدای مناسبی برای این پست نمی دانند.

علیرغم نظرات برخی مخالفان شهردار شدن زاکانی ، حامیان وی او را گزینه ای مناسب برای پایان دادن به هرج و مرج در مدیریت شهری پس از سالها برنامه ریزی حناچی و متحدان اصلاح طلب وی می دانند و معتقدند به قدرت رسیدن علیرضا کار همه را تهدید کرده است. . ، که قرار بود در سیستم خدمات طولانی و گسترده شهرداری به مردم خدمت کند و کمبود داشت ، مفید واقع شد.

شهر تهران نیازمند تحولات جدیدی است

در جلسه علنی شورای اسلامی در تهران ، زانی تهدید کرد که برنامه ها و اهداف خود را در مورد نحوه مدیریت شهر و اولویت های اصلی آن که دغدغه بسیاری از شهروندان و مدیران شهری متناسب با تفکر وی است ، ارائه می دهد.

به گفته زاکانی ، بدن شهر باید تغییر کند و باید تلاش شود تا با کمک مردم این تغییرات ایجاد شود و جریان زندگی در شهر احیا شود و رخوت شهروندان حذف و کنترل شود. .

شهردار جدید تهران معتقد است آنچه در شهر اسلامی از دیدگاه درست مورد توجه قرار می گیرد ، عدالت در توزیع خدمات ، آرامش خاطر ، توسعه و همه اینها باید مورد توجه قرار گیرد ، زیرا این مسائل نیز کلمات رهبر معظم انقلاب و همه ما باید با هم کار کنیم و اقدامات لازم را در شهر انجام دهیم تا تهران الگویی برای جهان اسلام باشد و تلاش های ما را نسبت به قبل مضاعف کند.

زاکانی همچنین بر لزوم کاهش نابرابری های اجتماعی و فرهنگی در تهران تأکید کرد و گفت: شرط داشتن شهری شاد و سالم در جایگاه ام القری در جهان اسلام رفع بی عدالتی در استفاده عمومی از امکانات موجود در پایتخت است. به

در حال حاضر شهر تهران با حملات متعددی از انواع آسیب های اجتماعی روبرو است و افراد زیادی از جمله زنان و کودکان به دلایل مختلف درگیر یک یا چند مشکل اجتماعی هستند. و خدمات ارائه شده در پایتخت.

ضرورت حل مشکل آلودگی هوای پایتخت

مشکل آلودگی هوا یکی دیگر از مشکلات شهری است که در سال های اخیر مشکلات و چالش های زیادی را برای بسیاری از شهروندان به ویژه در زمینه بهداشت و درمان ایجاد کرده است.

سالانه هزاران نفر یا بر اثر آلودگی شدید هوای تهران جان خود را از دست می دهند و یا سلامت آنها تا آخر عمر متضرر می شود و نمی توان از خسارات قابل توجهی که آلودگی هوا به محیط زیست و دارایی های ارزشمند ملی و میهنی وارد می کند چشم پوشی کرد. متاسفم.

فضاهای آسیب پذیر شهری یکی دیگر از مشکلات کلانشهر تهران است که باز هم مشکلاتی را برای مردم و ساکنان پایتخت ایجاد کرده است و متأسفانه در سال های اخیر هیچ تصمیمی از سوی مسئولان شهری برای تامین امنیت این فضاها اتخاذ نشده است.

کودکان کار ، اعتیاد ، کم خوابی و بی خانمانی ، فضای سبز ناکافی برای ساکنان پایتخت و مشکلات مشابه از جمله چالش های جدی است که باید در اولویت های شهردار جدید تهران قرار گیرد.

ضرورت تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی!

حمل و نقل عمومی در کلان شهری مانند تهران نیز نیازمند تغییرات و تحولات اساسی است که به لطف حمایت اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر تهران و همچنین توجه ویژه شهردار جدید می توان به این مهم دست یافت.

در حال حاضر وضعیت کنونی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران به هیچ وجه مناسب نیست و شیوع بیماری کرونر قلب نیاز و اهمیت افزایش ظرفیت این خدمات را افزایش داده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید