ایالات متحده پس از دسترسی ایران به واکسن کرونا ، چشم پوشی از تحریم ها را صادر کرده است!

[ad_1]

وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً اعلام کرده بود که از مجازات مبادلات کرونر با ایران چشم پوشی کرده است. طبق دستورالعمل های منتشر شده ، ایالات متحده “کلیه مبادلات و فعالیت های مربوط به صادرات ، صادرات مجدد ، فروش یا تأمین مستقیم یا غیرمستقیم کالاها یا فناوری مورد استفاده برای پیشگیری ، تشخیص یا درمان Covid-19 (شامل تحقیق یا کارآزمایی های بالینی مربوط به کوید 19. آنها از تحریم های ایران یا دولت ایران یا اشخاص و کشورهای ثالثی که این کالاها را به طور خاص برای فروش مجدد در ایران خریداری می کنند ، مستثنی هستند. “

این خبر در حالی منتشر می شود که واشنگتن بارها ادعا کرده است که کالاهای بشردوستانه مانند غذا و دارو از تحریم ها مستثنی هستند ، اما در عمل بانک ها و دولت های بین المللی از تحمیل معاملات مالی تحریم شده توسط آمریکا بر کشورهای ایران ، حتی در معاملات غذا و دارو خودداری کرده اند. انجام دادن.

این انتشار توسط وزارت خزانه داری آمریکا ، موضع جمهوری اسلامی ایران در مورد تحریم کالاهای بشردوستانه را تأیید می کند ، که حتی در زمان جنگ نیز شامل این قوانین نمی شود.

از طرف دیگر ، ایالات متحده استثنائاتی را برای مبادله تاج صادر کرد ، در حالی که جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر دانش محلی خود ، فناوری تولید واکسن های تاج را بدست آورد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید