ایالات متحده پس از دسترسی ایران به واکسن کرونا ، چشم پوشی از تحریم ها را صادر کرده است!


وزارت خزانه داری آمریکا اخیراً اعلام کرده بود که از مجازات مبادلات کرونر با ایران چشم پوشی کرده است. طبق دستورالعمل های منتشر شده ، ایالات متحده “کلیه مبادلات و فعالیت های مربوط به صادرات ، صادرات مجدد ، فروش یا تأمین مستقیم یا غیرمستقیم کالاها یا فناوری مورد استفاده برای پیشگیری ، تشخیص یا درمان Covid-19 (شامل تحقیق یا کارآزمایی های بالینی مربوط به کوید 19. آنها از تحریم های ایران یا دولت ایران یا اشخاص و کشورهای ثالثی که این کالاها را به طور خاص برای فروش مجدد در ایران خریداری می کنند ، مستثنی هستند. “

این خبر در حالی منتشر می شود که واشنگتن بارها ادعا کرده است که کالاهای بشردوستانه مانند غذا و دارو از تحریم ها مستثنی هستند ، اما در عمل بانک ها و دولت های بین المللی از تحمیل معاملات مالی تحریم شده توسط آمریکا بر کشورهای ایران ، حتی در معاملات غذا و دارو خودداری کرده اند. انجام دادن.

این انتشار توسط وزارت خزانه داری آمریکا ، موضع جمهوری اسلامی ایران در مورد تحریم کالاهای بشردوستانه را تأیید می کند ، که حتی در زمان جنگ نیز شامل این قوانین نمی شود.

از طرف دیگر ، ایالات متحده استثنائاتی را برای مبادله تاج صادر کرد ، در حالی که جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر دانش محلی خود ، فناوری تولید واکسن های تاج را بدست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید