تأخیر در روند واکسیناسیون ادامه دارد / چه اختلافاتی وجود دارد؟

[ad_1]

به گفته گروه اجتماعی دانشیمو فاطمه آزموده ، وضعیت کرونا در ایران این روزها دوباره رو به وخامت است و برخی از اصناف در برخی از شهرها بسته شده اند. در عین حال ، ما هر روز در مورد معرفی و تولید واکسن های محلی می شنویم ، اما روند واکسیناسیون در کشور تأسف آور است. در همین حال ، در بسیاری از کشورها با افزایش واکسیناسیون میزان مرگ و میر روزانه در کمترین میزان در ماه های اخیر مشاهده شده است. علاوه بر این ، مقامات دولتی نتوانستند دوز دوم واکسن را تهیه کنند. دوز دوم افراد زیادی بیش از دو ماه بعد دریافت کردند و نکته مهم تفاوت بین نوع واکسن در دوز اول و دوم برای بسیاری از افراد است. به همان روشی که شخصی که سینوفرم را برای دوز اول تزریق کرده بود ، در دوز دوم واکسن ایرانی نیز برکت دریافت کرد.

تلاش برای واکسیناسیون کامل در گروه سنی بالای 70 سال

سال گذشته سندی در مورد نحوه واکسیناسیون گروه های سنی و حرفه های مختلف توسط وزارت بهداشت منتشر شد. اما همزمان ، با ورود اولین محموله واکسن روسی به این کشور ، واکسیناسیون کادر پزشکی به کندی انجام شد. بسیاری از افراد هنوز منتظر دریافت دوز دوم واکسن هستند ، زیرا واکسیناسیون با خطر بالا تاکنون باید پایان یابد. همچنین اخباری درباره هرج و مرج در سایت های تزریق واکسن و تأخیر در بسیاری از افراد وجود دارد. افراد بیش از ده ساعت در مراکز تزریق واکسن منتظر می مانند.

واکسن برکت چه شد؟

در حالی که مسئولان ستاد امام می گویند روزانه مقدار مشخصی از واکسن کو برکت را به وزارت بهداشت ارائه می دهند ، روند واکسیناسیون تسریع نمی شود. به گفته مقامات ، ظرفیت تولید واکسن برکت در حال حاضر 1.2 میلیون دوز در ماه است و مقدار مشخصی از این واکسن قبلاً نیز تولید شده است ، اما روند واکسیناسیون قطره ای در کشور همچنان ادامه دارد. در برخی از استان ها ، مراکز تزریق واکسن برای مدتی کاملاً از بین رفته اند. بنابراین ، باید دریابیم که این اختلاف ستاد و وزارتخانه از کجا ناشی می شود. چه کسی واکسن ها را دریافت می کند ، چه کسی مسئول توزیع آنها در استان ها است ، چه مقدار از این واکسن ها روزانه و با چه سهمیه ای به استان ها تحویل داده می شود. اینها همه س questionsالاتی است که می تواند ابهامی را در ذهن مخاطب ایجاد کند.

تزریق عمومی واکسن کو برکت از جنوب

به گفته دکتر با توجه به شیوع جهش های جدید تاجگذاری در این مناطق ، ممکن است از طریق واکسیناسیون گسترده تر گروه ها ، از عود ویروس جلوگیری شود. البته هنوز استفاده گسترده از این واکسن ایرانی آغاز نشده است و همانطور که اشاره کردیم بسیاری از گروه های سنی بالای 70 سال دوز دوم واکسن دریافت نکرده اند. بنابراین ، بر اساس تجربه ، باید منتظر ماند تا دید که حرف ها از عملکرد مسئولان چقدر فاصله دارد. با این وجود ، تنها راه برون رفت از این بحران تسریع در روند واکسیناسیون است که امیدواریم به زودی در کشور اتفاق بیفتد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید