“دفتر اعتبار برای توسعه وام های ثبت اعتبار مهم تر خواهد بود” – مصاحبه

[ad_1]

پل راندل ، مدیر توسعه تجارت ایسلندی Creditinfo ، 51 درصد سهامدار اولین دفتر اعتبار خصوصی آذربایجان ، مصاحبه کرد:

– شرکت شما چه نوآوری هایی را در بازار مالی آذربایجان ایجاد خواهد کرد؟

– اول از همه ، Creditinfo تجربه غنی خود را در این زمینه در آذربایجان اعمال می کند ، و آن را با شرایط محلی سازگار می کند. برخی از کشورهای همسایه قبلاً از این تجربه بهره مند شده اند. ما دائما در حال بهبود کار خود هستیم ، با استفاده از فن آوری های مدرن ، محصولات جدیدی با ارزش افزوده ایجاد می کنیم. به عنوان مثال ، یکی از آنها یک سیگنال زنگ خطر است که از اهمیت بالایی در ارائه خدمات مالی برخوردار است.

– جوهر این محصول چیست؟

– به عنوان مثال ، اگر شخصی از بانکی وام بگیرد ، در این موافقت نامه وام شرایط خاصی برای روابط وی با سایر بانک ها فراهم می شود. اگر مشتری هنگام گرفتن وام از بانک دیگر این شرایط را نقض کند ، بلافاصله با زنگ هشدار به اولین بانک اطلاع داده می شود.

– اتاق کنترل بازارهای مالی (MBNP) در آذربایجان دارای یک سرویس ثبت اعتبارات متمرکز (CCR) است و بانک های محلی به طور فعال از خدمات آن استفاده می کنند. آیا ایجاد اولین دفتر اعتبار خصوصی می تواند تقاضای گزارش CCR را کاهش دهد؟

– MBNP فعالانه از تهیه و تصویب لایحه دفاتر اعتبارات خصوصی ، تأسیس دفتر اول حمایت می کند. من فکر می کنم خدمات CCR همچنان نقش مهمی در عملکرد وظایف نظارتی اتاق بازی خواهد کرد و بیشتر به عنوان مکانیزمی برای نظارت بر بانک استفاده خواهد شد. فعالیت دفتر اعتبار برای توسعه بانک ها و ارزیابی دقیق تر خطرات آنها از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

– میز کار چه زمانی شروع به کار می کند؟ این به عنوان یک پروژه تجاری تا چه حد قابل توجیه است؟ هزینه های ساخت زیرساخت های لازم چه مدت به سهامداران بازمی گردد؟

– حدود 6-12 ماه پس از تشکیل چارچوب قانونی با دفاتر اعتباری شروع به کار دفتر می کند. هزینه ایجاد آن می تواند در عرض 3-5 سال جبران شود. این باعث خوشحالی است که سرمایه گذاران خارجی در بازار مالی آذربایجان سرمایه گذاری می کنند.

– سازمان های اعتباری آذربایجان برای یک بار استفاده از خدمات CCR 1 منات پرداخت می کنند. آیا نرخ های اولیه برای یک دفتر اعتبار وجود دارد؟

– ما می توانیم در مورد تعرفه ها پس از تأسیس دفتر صحبت کنیم. این تصمیم توسط هیئت نظارت یا هیئت مدیره اتخاذ خواهد شد. در حال حاضر ، می توانم بگویم که دفتر اعتبار محصولات و خدمات مختلفی از جمله تاریخچه اعتبار را ارائه می دهد که براساس آن نرخ های مختلف اعمال می شود.

منبع: گزارش

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید