دیدار با خانواده شهید آتش نشان محسن روحانی

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، مهدی پیرهادی ، رئیس شورای اسلامی شهر ، کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری تهران ، به همراه مهدی بابایی ، نایب رئیس و سوده نجفی ، مطلع کمیسیون روز چهارشنبه با خانواده دیدار می کنند. در 27 اکتبر به مناسبت روز آتش نشانی و ایمنی ، شهید روحانی از شهدای حادثه پلاسکو درگذشت.
پیرهادی در این جلسه با اشاره به اینکه آتش نشانان برای نجات همسایگان خود ، جسورانه و بی پروا آتش روشن می کنند و مانند شمعی در حال سوختن می سوزند تا همسایگان خود را از مرگ نجات دهند و آسیب ها را به حداقل برسانند. وی افزود قربانیان این بستگان قابل تقدیر هستند و آتش نشانی مایه افتخار شهرداری تهران است و آتش نشانان از فداکارترین اقشار جامعه هستند که همیشه درس ایثار و شهادت را برای همه قائل می شوند.
رئیس کمیسیون بهداشت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهرداری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از آتش نشانان به عنوان شهدای رسمی نام برده اند ، اشاره کرد که اجرای این موضوع توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران را ادامه خواهند داد.
همسر شهید نیز با گرامیداشت این شهید عزیز ، خاطراتی از رشادت ها و اقدامات ایثارگرانه محسن روحانی به یاد آورد.

در این جلسه مهدی پیرهادی پیشنهاد مستندسازی خاطرات شهید را از زبان همسر و فرزندان آتش نشانان داد و خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی باعث می شود مردم بدانند که یک آتش نشان علاوه بر زندگی کاری چه اقدامات ارزنده ای انجام داده است.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهرداری تهران در پایان تاکید کرد: افراد و کارکنان سایر دستگاهها (قضایی و اجرایی) برای ایمنی ، حفاظت از جان ، اموال و پیشگیری از حوادثی مانند آتش سوزی پلاسکو ، ساختمان ایمنی و تعیین 129 ساختمان خطرناک شهر تهران ، که شرایطی مانند پلاسکو دارد ، باید همکاری کند.

شهید محسن روحانی سندیانی سومین آتش نشان آتش نشانی تهران بود که در پلاسکو کشته شد. این شهید متولد 31 شهریور 1363 است و پس از وی یک دختر دارد.
پیکر شهید روحانی پس از شهادت به رضوانشهر گیلان منتقل و در جوار شهدای رضوانشهر به خاک سپرده شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید