“رئیس جمهور 15 روز فرصت می دهد”

[ad_1]

رئیس جمهور الهام علی اف اعضای شورای ثبات مالی را دعوت و به آنها دستورالعمل داد.

این را وحید احمد اف نماینده مجلس بیان کرد. به گفته این نماینده مجلس ، رئیس جمهور 15 روز به شورای ثبات مالی فرصت داد تا برنامه عملیاتی برای بازگرداندن ثبات مالی در جمهوری آذربایجان را تدوین کند: “این شورا خیلی سریع روی این برنامه عملیاتی کار می کند و این روزها به رئیس جمهور ارائه می شود.”

وی گفت: تثبیت بازار ارز مسئله مهمی است. به گفته احمد اف ، در روزهای اخیر آژانس های اجرای قانون و رهبری اتاق کنترل بازارهای مالی اقداماتی علیه “بازارهای سیاه” انجام داده اند.

بازار سیاه طی دو روز گذشته کار نکرده است. نه تنها بازار سیاه ، بلکه خود بانک ها نیز فروش دلار را متوقف کرده اند. دیروز ، عملکرد نهادهای اجرای قانون همراه با اتاق نظارت بر بازارهای مالی ثابت کرد که آنچه در مجلس درباره حامیان مالی “بازار سیاه” گفتم بی فایده نبود. در واقع این افراد کسانی بودند که دلار را در بازار سیاه تهیه می کردند. بنابراین ، همه گناهکاران باید مجازات شوند. گامهای دیگری نیز در این راستا برداشته خواهد شد. “

در مورد مرمت صرافی ها ، نماینده مجلس با بیان اینکه در شرایط فعلی نیازی به ترمیم آنها نداریم ، خاطرنشان کرد: “بانک های فعال در کشور شعبه دارند و آنها عملیات مبادله ارزی را انجام می دهند. ایجاد شرایطی برای عملکرد عادی بانک ها ضروری است تا ارز کافی وجود داشته باشد و همه بتوانند ارز خود را تغییر دهند. لازم است تعداد شعب بانک ها در مراکز خرید بزرگ و فرودگاه ها افزایش یابد تا مشکلی پیش نیاید.

منبع: AzVision.az

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید