زنان باردار هنگام دریافت واکسن تاج چه باید بکنند؟

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی آژانس اطلاع رسانی دانشجویی ، طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی ، واکسیناسیون مادران باردار به ویژه برای جلوگیری از خطرات ابتلا به کووید 19 اهمیت دارد. البته واکسیناسیون مادران باردار واجد شرایط در مراکز کشور در صورت موافقت وی پس از مشورت امکان پذیر خواهد بود.

مادران باردار نیز باید در مرکز بهداشت واکسن تاج داشته باشند و پس از تماس با ماما و تکمیل فرم رضایت نامه ، برای معاینات لازم به پزشک ارجاع داده شوند.

در جلسه مشاوره ، کارشناسان به مادران توصیه می کنند ، از جمله زمان مناسب برای دریافت واکسن. به طور کلی ترجیح داده می شود واکسیناسیون را بعد از هفته 12 بارداری انجام دهید تا ایمنی بیشتری را حفظ کنید تا نتایج و مستندات کافی به دست آید.

همچنین ، زنان باردار پس از واکسیناسیون در صورت بروز علائم احتمالی بیماری کووید 19 باید مراکز بهداشتی را مطلع کرده یا کد 430 سیستم 4030 (مادران باردار) را دریافت کنند تا راهنمایی های لازم را دریافت کرده و یا حتی محل ارجاع را برای بررسی وضعیت تعیین کنند ، اقدام کنند.

با توجه به گروه سنی مادران باردار ، همچنین توصیه می شود که همه مادران باردار 35 ساله و بالاتر ، مادرانی که در سیستم مراقبت های بهداشتی در همه گروه های سنی کار می کنند و مادرانی که شوهرانشان در بخش های کرونر یا مراکز بهداشتی کار می کنند واکسینه شوند. به مادرانی که در گروه های شغلی کار می کنند نیز اولویت دارند واکسن را مطابق با دستورالعمل های ملی واکسیناسیون بدون محدودیت سنی دریافت کنند.

از طرف دیگر ، همه مادران باردار با شاخص توده بدنی 35 و بیشتر ، مادران دارای دو حاملگی دوقلو و چند قلو و حاملگی با IVF ، زنان باردار با بیماری های زمینه ای ، از جمله بیماری های قلبی ، دیابت ، فشار خون بالا ، بیماری مزمن کلیه ، کم خونی ، سل (خون کم داسی) ، پیوند در صورت سیروز کبدی ، آسم و مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی (داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی) بهتر است واکسینه شود.

با توجه به خطرات بیماری کووید 19 در سه ماهه سوم بارداری ، ضمن تأکید بر شناسایی مادران باردار واجد شرایط ، مادرانی که بارداری واجد شرایط 28 هفته یا بیشتر دارند در اولویت خواهند بود.

در صورت تزریق اولین دوز واکسن قبل از بارداری یا در صورت عدم اطلاع از بارداری در طول واکسیناسیون ، توصیه می شود دوز دوم را 28 روز پس از دوز قبلی یا پس از مشورت با مادر و بر اساس ترجیحات وی تزریق کنید. (در مورد زمان واکسیناسیون).). از هفته 12 بارداری.

همچنین زمان واکسیناسیون در موارد مشکوک یا مشکوک به بیماری کووید 19 در زنان باردار و واکسیناسیون مادران باردار شاغل در هر گروه شغلی منوط به دستورالعمل های ملی واکسیناسیون خواهد بود.

در مورد فاصله بین تزریق واکسن تاج و آنفولانزا یا واکسن مضاعف برای بزرگسالان در دوران بارداری ، توصیه می شود در صورت امکان 14 روز در نظر گرفته شود.

تزریق ایمونوگلوبولین D تداخلی با واکسن تاج ندارد و طبق دستورالعمل سرویس بهداشت مادر انجام می شود. مادرانی که با داروهای ضد انعقاد درمان می شوند نیز باید اطلاعات لازم را به مسئول واکسیناسیون و متخصص ارائه دهند.

در نهایت ، باید تاکید کرد که واکسیناسیون به معنای مصونیت قطعی نیست و تداوم اقدامات پیشگیرانه علیه کووید 19 برای مادر باردار و اعضای خانواده همیشه ضروری است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید