سابینا آلیوا ، نماینده دادستان ، به ترکیه سفر می کند

[ad_1]

کمیسر حقوق بشر آذربایجان سابینا علیوا و گروهی از مقامات دفتر نماینده دادگستری جمهوری ترکیه مالکوچ افتخاربه دعوت رسمی از آن کشور در یک سفر رسمی است

هدف از این سفر تقویت همکاری و تبادل تجربه بین دو نهاد است.

در اولین روز این دیدار ، علیوا از مزار بنیانگذار ترک مصطفی کمال آتاتورک در مقبره دیدار و به یاد او ادای احترام کرد.

در این بازدید S. Aliyeva از انستیتوی Ombudsman ترکیه بازدید کرد و با فعالیت این موسسه ، روند رسیدگی به شکایات ، کارهای انجام شده برای حمایت از حقوق گروه های مختلف مردم آشنا شد.

سپس آذربایجان S. Aliyeva و Sh.Malkoch یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کردند.

علیوا گفت روابط بین ملت های آذربایجان و ترکیه که ریشه تاریخی عمیقی دارند ، دائما در حال پیشرفت است. دادستان همچنین درباره تلاش های ترکیه برادرانه برای حمایت از تمامیت ارضی کشورمان در سطح بین المللی صحبت کرد و خاطرنشان کرد که مردم آذربایجان از حمایت سیاسی و اخلاقی ترکیه از کشورمان در طول جنگ بزرگ میهنی قدردانی می کنند. علیوا به اهمیت مأموریت حقیقت یابی که توسط ارمنستان در طول جنگ در گنجه انجام شده و گزارش تهیه شده توسط موسسه دادستان ترکیه در پایان این سفر اشاره کرد.

S. Aliyeva در سخنرانی خود ، در مورد همکاری متقابل نهادهای دادگستری دو کشور ، سمینارهای آموزشی با هدف افزایش دانش و مهارت کارکنان دو سازمان به عنوان اعضای انجمن بازرسان EKO ، خبر داد. در همان زمان ، سابینا علیوا نظر خود را در مورد پیشنهاد ایجاد شبکه ای از حقوق بشر کشورهای ترک زبان ابراز کرد.

مالكوچ در سخنرانی خود گفت كه در جریان سفر 44 روزه خود به آذربایجان كه منجر به آزادسازی سرزمین های ما شد ، شاهد اعزام غیرنظامیان از ارمنستان با حملات موشكی و نقض شدید حقوق بشر بودند.

در جریان این دیدار ، وزیر دفاع آذربایجان با تعدادی از مقامات ترکیه دیدار خواهد کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید