قدرتمندترین آهنربا در جهان ساخته شده است

[ad_1]

به گزارش بولتن نیوز ، بزرگترین آهنربا جهان موسوم به “سلونوئید مرکزی” که ساخت آن 10 سال به طول انجامید اکنون آماده ارسال به فرانسه است.

این آهنربا قسمت اصلی طراحی راکتور همجوشی است که از روند تولید انرژی خورشیدی تقلید می کند. به طور خاص ، این ابزار هسته اصلی ITER است ، دستگاهی معادل 23.95 میلیارد دلار که انرژی همجوشی را روی زمین تولید می کند. این خودرو با همکاری 35 کشور فرانسه ساخته شده و هدف آن دستیابی به انرژی واقعی از منابع تجدیدپذیر است.

سیستم سنتز هیدروژن آزمایشی است که نشان می دهد این فناوری کارآمد است و همچنین قادر است انرژی تولید و کنترل کند تا بتواند بدون انتشار گازهای گلخانه ای و دی اکسید کربن برق تولید کند.

اگرچه قبلاً انرژی سنتز روی زمین تولید شده است ، اما انرژی فعال سازی دستگاه همیشه کمتر از انرژی تولید شده است.

البته این یکی از شش آهن ربا جدید است که باید در دستگاه استفاده شود. وقتی سیستم کاملاً مونتاژ شود ، قطر آهنربا 14 فوت و 59 فوت ارتفاع خواهد داشت. وزن آن نیز هزار تن است.

نیروی مغناطیسی این آهنربا به حدی زیاد است که می تواند 100000 تن ناو هواپیمابر را از زمین 2 متر بلند کند.

اگرچه این پروژه یک آزمایش علمی است ، اما اگر همه طبق برنامه پیش بروند ، واحدهای سنتز هیدروژن می توانند به مدت نیم قرن به شبکه کمک کنند و با استفاده از یک کیلوگرم سوخت روزانه 1500 مگاوات برق تولید کنند.

این آهن ربا غول پیکر توسط General Atomics در کالیفرنیا ساخته شده است. پیش بینی می شود قطعات بزرگ تا سال 2023 نصب شوند و اولین جریان پلاسما تا سال 2025 تولید می شود.

وقتی شش آهن ربا و بقیه تجهیزات بهم می پیوندند ، آنها راکتور ITER Tokamak را تشکیل می دهند که خورشید زمین است و سنتز را در مقیاس صنعتی نشان می دهد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید