مجتمع فرآوری و پتروشیمی گاز SOCAR در سال 2021 به بهره برداری می رسد

[ad_1]

مجتمع پردازش گاز و پتروشیمی که توسط SOCAR در منطقه گراداغ ساخته خواهد شد ، در سال 2021 به بهره برداری می رسد.

این در بیانیه SOCAR GPC ، یک شرکت تابعه از SOCAR ، که پروژه را اجرا می کند ، بیان شده است. این مجموعه از کارخانه های فرآوری گاز و پتروشیمی تشکیل خواهد شد. ظرفیت سالانه کارخانه فرآوری گاز 10 میلیارد متر مکعب برآورد شده است. کارخانه پتروشیمی شامل ترک بخار ، واحد پلیمریزاسیون و سایر امکانات است. پیش بینی می شود این کارخانه سالانه حدود 600000 تن پلی اتیلن و 120،000 تن پروپیلن تولید کند. ماده اولیه پروپیلن برای تولید پلی پروپیلن به SOCAR Polymer در Sumgayit تحویل داده می شود. این کارخانه همچنین قصد دارد سالانه 570،000 تن اتیلن تولید کند.

مرحله توسعه پروژه 15-18 ماه طول خواهد کشید. در این مرحله ، SOCAR کارهای مهندسی ، مذاکرات خرید عمومی ، ساخت و ساز و مسائل مالی را به پایان می رساند. به این ترتیب اطلاعات کافی در مورد تصمیم نهایی سرمایه گذاری وجود خواهد داشت. پس از تصمیم نهایی سرمایه گذاری ، ساخت آن آغاز می شود و 48 ماه طول می کشد. انتظار می رود این نیروگاه ها در سال 2021 به بهره برداری برسند.

طبق برنامه تأمین مالی ، این پروژه از طریق تأمین مالی مستقیم ، اعتبارات آژانس اعتباری صادراتی ، یک بانک تجاری تحت پوشش شرکت ها و مسسات آسیایی و اروپایی اجرا خواهد شد. در حال حاضر پیمانکاری برای مهندسی ، تأمین و ساخت و ساز (EPC) در حال انتخاب است. پیش بینی می شود بودجه تا پایان سال 2017 به پایان برسد.

ING Bank ، بانک توسعه چین و Gazprombank به عنوان مشاوران مالی مشترک انتخاب شده اند. وینسون و الکینز یک مشاور حقوقی بین المللی SOCAR GPC و PSG یک مشاور حقوقی در آذربایجان هستند.

آزرتاک

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید