معامله گران دلار برای پلیس کار می کنند – گزارش

[ad_1]

در چند روز گذشته با وجود بالاترین سطح مبارزه با “بازار سیاه” دلار در آذربایجان ، بازرگانان همچنان فعال هستند.

ما از مکانهایی که “بازارهای سیاه” در پایتخت سازمان یافته است بازدید کردیم. ما برای اولین بار در تاریخ 28 مه و ایستگاه قطار که بیشتر با این خرید شناخته شده اند ، ایستگاه مترو را گشتیم.

به دنبال عملیات منظم اجرای قانون ، رسانه ها گزارش دادند که قاچاقچیان بازار سیاه به طور مخفیانه فعالیت می کنند. اما آنچه دیدیم خلاف این را ثابت کرد. بازرگانان به شما مراجعه می کنند و “دلار ، پول روسیه” را ارائه می دهند. آنها حتی در اطراف منطقه قدم می زنند ، فریاد می کشند و اعلام می کنند دلار می فروشند.

همانطور که از اولین خروجی ایستگاه مترو خارج شدیم و به سمت چپ برگشتیم ، سه مرد میانسال دلارهای خود را در مقابل پله هایی که برای ایستگاه تعمیر می شدند ، به ما پیشنهاد دادند. ما نزدیک شدیم و در مورد نرخ ارز س askedال کردیم. دلار با قیمت 1.83 منات عرضه شد. تلاش های ما برای کاهش نرخ ارز ناموفق بود. ما برای معامله بعدی شروع به بالا رفتن از پله ها کردیم. در انتهای پله ها ، مرد جوان قدم زد و اعلام کرد که “واحد پول روسیه” را تغییر داده است. گفتیم که به دلار علاقه داریم. نرخ ارز تغییری نکرد – 1.83.

دوباره سعی کردیم ارزش دلار را “بکشیم” ، به تاجر گفتیم که منات زیادی داریم و اگر نرخ ارز پایین را ارائه دهد ، در حال حاضر 3-4 هزار منات تغییر خواهیم داد. در آن لحظه ، او آشکارا مورد تشویق قرار گرفت و پول را از جیبش بیرون آورد ، “100” حدود 10 هزار دلاری و کمی “پول روسی” را که در دست داشت ، شمرد و شروع به نشان دادن آن به صراحت به ما کرد. اما او با اصرار بر قیمت گفت: “ما یک هشتاد و دو ، یک هشتاد و دو پنجاه می خریم” و او به خرید نرفت. ما همچنین در مورد وضعیت روبل روسیه س askedال کردیم. گفت: از پنجاه بیست و هفت ، از پنجاه بیست و هشت. وی گفت که درباره ارز همسایه نزدیکمان مذاکره خواهد کرد ، اما به یک شرط “پول روسی” به او می دهیم و یک منات دریافت خواهیم کرد: “اگر مقدار زیادی باشد ، من بیش از بیست و هشت را می گیرم.”

در طی این گفتگو ، چندین دلال دلار دیگر نیز به ما مراجعه کردند. همه آنها 1.83 را ارائه دادند و اطمینان داشتند که هر کجا بروید ارزانتر نخواهید یافت. نکته جالب این است که پلیس 5-10 متر از تجار فاصله داشت ، آزادانه راه می رفت و با تاجران دلار صحبت می کرد. ما نمی توانستیم دلیل این امتیاز را از افسر پلیس بپرسیم ، زیرا قبلاً خود را روزنامه نگار معرفی نکرده بودیم.

منبع:قفقازینفو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید