مقدونیه شمالی می تواند از TAP گاز دریافت کند

[ad_1]

مقدونیه شمالی تا پایان امسال 68 مناقصه ای را برای احداث خط لوله گاز 1 کیلومتری نگاتینو-گژگلیا اعلام خواهد کرد.

بر اساس گزارشی به نقل از پرتال خبری SeeNews ، این اظهارات توسط وزیر حمل و نقل در مقدونیه شمالی ، بلاگوی بوچوارسکی انجام شده است.

وی گفت که دولت مقدونیه انتظار دارد مجوز ساخت خط لوله را تا اواسط سال 2021 دریافت کند.

بوسوارسکی افزود که ساخت خط لوله گاز از نگتینو به بیتولا و خط لوله انتقال گاز از اسكوپي به گوستيوار در سال 2021 به پايان می رسد.

خط لوله گاز نگتینو – گژگلیجا از شهر گویگلیجا یونان در مرز یونان به خط لوله شتیپ – نگتینو متصل می شود. این تعامل به شما اجازه می دهد مقدونیه شمالی از طریق یونان به خط لوله Trans-Adriatic Pipeline (TAP) بپیوندد.

لازم به ذکر است که TAP گاز طبیعی را از میدان عظیم شاه دنیز در بخش آذربایجان دریای خزر به اروپا منتقل می کند. 878 خط لوله 1 کیلومتری مرز ترکیه و یونان را با خط لوله Trans-Anatolian در Kipoi متصل می کند ، از یونان ، آلبانی و دریای آدریاتیک عبور می کند و به سواحل جنوبی ایتالیا می رسد.

اولین روز اجرای این پروژه که جریان گاز طبیعی را به اروپا در 31 دسامبر 2020 راه اندازی می کند ، از طریق TAP به اروپا تحویل داده می شود. 10.9 میلیون ها متر مکعب گاز طبیعی حمل شده است.

TAP می تواند از طریق اتصال دهنده های متصل به اتصال گاز به کشورهای جنوب شرقی اروپا تحریک شود. به عنوان مثال ، بلغارستان با تأمین 33 درصد از گاز طبیعی مورد نیاز خود از طریق TAP می تواند امنیت تأمین را افزایش دهد. این به نوبه خود نفوذ گاز طبیعی به کشور را افزایش می دهد. نمایندگی های TAP در یونان و آلبانی و همچنین ایتالیا نیز فرصت هایی را برای انتقال گاز آذربایجان به سایر کشورهای اروپایی فراهم می کند.

TAP ، به عنوان آخرین بخش از کریدور گاز جنوبی ، که دسترسی قابل اعتماد اروپا به منبع جدید گاز طبیعی را فراهم می کند و از اهمیت استراتژیکی برخوردار است ، نقش مهمی در تقویت امنیت انرژی اروپا ، تنوع بخشیدن به منابع و ارائه اهداف بدون کربناسیون دارد.

سهامداران TAP SOCAR هستند (20 ٪) ، جفت باز20 ٪) ، Snam20 ٪) ، Fluxys19 ٪) ، اناگاس16 و Axpo5 ٪) شرکتها.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید