نخست وزیر تصمیمی درباره حقوق کارمندان امضا کرد

[ad_1]

کابینه وزیران تصمیم “اصلاح توصیه های مربوط به نرخ دستمزد در بنگاه های کشاورزی” را اصلاح کرد.

براساس این گزارش ، نخست وزیر علی اسدوف تصمیم را امضا کرد.

بنابراین ، با رضایت کارمند تا 20 درصد حقوق و دستمزد در قالب کالاهای مصرفی تولید شده در شرکت متناسب با ارزش در نوع ، اما نوشیدنی های الکلی ، نوشیدنی های انرژی زا برای کارمندان زیر 18 سال ، و همچنین دخانیات ، مواد مخدر ، روانگردان و گردش مدنی مجاز نیست. (با گردش مالی محدود) به استثنای سایر موارد ، می تواند با نیازهای روزانه دیگر جایگزین شود.

لازم به ذکر است که مطابق بند 1 ماده 154 قانون کار ، مطابق با شرایط قرارداد کاری منعقد شده بین کارفرما و کارمند ، حقوق کارکنان انجام دهنده کار در طول ساعات کاری مربوطه قابل پرداخت است در تعداد یا در نوع.

هنگامی که قانون ارزیابی نیروی کار در نوع (محصول) اعمال می شود ، کارمندان باید برای محصول (در نوع) پیش بینی شده در قرارداد برای هر روز کاری حقوق بگیرند. در مواردی که بسته به نیاز به تولید ، پرداخت نقدی کارگران (محصول) با توافق طرفین مناسب تشخیص داده شود ، ارزیابی این محصولات با توافق مشترک دو طرف با متوسط ​​قیمت خرده فروشی در بازارها تعیین می شود .

در این حالت ، کالاهای منسوخ ، منسوخ و ضایعات نباید در توزیع شرکت کنند و به آنها به صورت غیرنقدی داده می شود. توافق نامه ها (ضوابط و شرایط) برای پرداخت کارگر به صورت نقدی یا غیر نقدی (محصول) یا تهیه کالاهای غیرنفتی در طول سال به جای حقوق نقدی با توافق طرفین می تواند بین اتحادیه های صنفی شرکت و کارفرما تعیین شود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید