واکسیناسیون زنان باردار و شیرده در برابر بیماری کووید

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، از آغاز همه گیری کووید 19 در اوایل سال 2020 تا اواسط 2021 ، نزدیک به چهار میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر این بیماری جان باختند. آنها باخته اند. افراد مسن دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند ، همانطور که افراد دارای بیماریهای زمینه ای در معرض خطر بیشتری از مرگ هستند.

به گزارش وب دا ، طبق اعلام کمیته سازماندهی تحقیقات Quid 19 ، وزارت بهداشت ، در همین حال ، مطالعات بر روی زنان باردار نشان می دهد که اگرچه علائم بیماری در زنان باردار شبیه زنان غیر باردار است ، اما زنان باردار با Quid 19 کمی بیشتر در معرض خطر است آنها در بخش مراقبت های ویژه (بخش مراقبت های ویژه) بستری شدند و فوت کردند. بیماری کووید 19 مادر می تواند باعث زایمان زودرس ، مرده زایی ، اختلال در عملکرد اندام های حیاتی ، افزایش ضربان قلب و ناراحتی جنین ، پارگی زودرس مثانه ، سزارین و مرگ شود. با توسعه واکسن های کووید 19 و شروع جهانی واکسیناسیون در اوایل سال 2021 ، امید زیادی برای نجات جان بیشتر و کاهش پیامدهای شدید بیماری در همه جمعیت وجود دارد ، اما به دلیل استفاده فوری از این واکسن ها ، ظهور و همچنین فقدان اطلاعات بالینی ، چالش ها و مسائل مهم در مورد استفاده از این واکسن ها در گروه های خاص جمعیت ، مانند زنان باردار و مادران شیرده.

پیشنهاد شماره 40 کمیته سازماندهی تحقیقات Covid-19 در وزارت بهداشت ، با بررسی شواهد علمی معتبر ، به دنبال پاسخ به این سوال است که آیا زنان باردار یا مادران شیرده می توانند علیه کووید -19 واکسینه شوند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید