وزیر کار: ما بسیار نگران معیشت مردم هستیم

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، حجت الله عبدالملکی در دیدار با آیت الله نوری همدانی ، مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد ، گفت: “. “

بیش از 90،000 تعاونی در کشور وجود دارد

وی بابیان اینکه 220 هزار تعاونی در کشور ثبت شده است ، افزود: در حال حاضر بیش از 90 هزار تعاونی در حال فعالیت است و برنامه ریزی های مفصلی برای این تعاونی ها در نظر گرفته شده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از 500 شرکت کوچک و بزرگ در داخل این وزارتخانه وجود دارد و ارتقاء و کمک به بهبود فعالیت آنها می تواند مشکلات بسیاری از مردم را باز کند.

عبدالملکی گفت: سیستم جامع کمک اجتماعی برای ایرانیان راه اندازی شده است که البته ناقص است که در صورت تکمیل می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار مدیران قرار داده و کمک ها و خدمات مستقیم را ارائه دهد.

وی با اشاره به مشکلات کشور افزود: ناکارآمدی ناشی از قرارهای اجاره در سال های اخیر است ، در سال های اخیر این وزارتخانه ملاقات های اجاره ای زیادی انجام داده است که منجر به تصمیمات نامناسب بسیاری شده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما به شدت نگران معیشت مردم هستیم و برای افرادی که در شرایط همراه بیکار هستند برنامه ای برای جبران خسارت خود داریم.

وی به افزایش ظرفیت اشتغال اشاره کرد و گفت: پنج میلیون و 500 هزار بیکار در کشور وجود دارد و ایجاد اشتغال برای این افراد از اولویت های اصلی این وزارتخانه است.

اقدامات اساسی در زمینه درمان و اشتغال در حال انجام است

عبدالملکی خاطرنشان کرد: اقدامات اساسی در زمینه درمان ، بازنشستگی ، اشتغال و مصدومان کشور انجام می شود که تحت نظارت این وزارتخانه است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین با خجت الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران دیدار و از مرکز واکسیناسیون صنعتگران در شکوهی کوم بازدید کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید