ویروس تمام شده است

[ad_1]

با تولید کویران برکت ، ایران به یکی از شش کشور تولید کننده واکسن تاج در جهان تبدیل شده است

واکسن کو ایران به لطف محصول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مجوز مصرف عمومی را دریافت کرده است.

طبق گزارش ها خبرنامه، “واکسن ایران کو مجوز بازاریابی دریافت کرده است”؛ این جمله کوتاه خبر بسیار خوشحال کننده ای است که وزیر بهداشت روز گذشته با خوشحالی اعلام کرد و گفت: محموله های آماده شده این واکسن امروز به وزارت بهداشت تحویل داده می شود تا به بسته ملی واکسیناسیون هفته آینده اضافه شود.

ویروس تمام شده است

ورود واکسن محلی کو ایران برکت ، توسط کارمندان اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به سبد واکسیناسیون عمومی ، امید به زندگی و ایمنی در برابر ویروس کرونا را دو چندان کرده است ، بنابراین وزیر بهداشت واکسن را به عنوان کمترین و م complexثرترین واکسن معرفی کرده است. واکسن این واکسن که حاصل تلاش شبانه روزی نخبگان ایرانی و با تولید انبوه آن است ، نیاز کشور به این واکسن را برطرف می کند. افتخار از توانایی ایران در تولید واکسن های داخلی ، تا حدی که وزیر بهداشت دیروز در بیست و نهمین مراسم اسکن سلامت در استان مرکزی گفت: “من شب ها زیاد نخوابیدم ، بیشتر آنها به دلیل اضطراب بود ، اما دیشب من این کار را نکردم t از خوشحالی خوابم برد. آنچه در مورد استقلال تولید واکسن کرونر داخلی گفتیم ، عملی شده است و از این پس واکسن برکت را می توان به راحتی در دسترس جامعه هدف قرار داد.
در این مراسم سعید نمکی از صدور مجوز اضطراری برای واکسن تاج ایرانی “کو ایران برکت” خبر داد. وی گفت: “در مورد واکسن مشترک پاستور-کوبا ، پاستور نیز باید اسناد را تهیه می کرد تا بتوانیم هفته آینده اقدامی انجام دهیم ، به این ترتیب واکسن باراکات به بسته واکسیناسیون ما و پاستور نیز در هفته آینده می پیوندد.”
وی افزود: روز گذشته مجوز استفاده از واکسن ایرانی صادر شد و خدا را شاکرم که قولی که داده بودیم محقق شد. ما قول هایی به مردم دادیم. اول از همه ، ما قول دادیم که تحت هیچ شرایطی اجازه ندهیم بیماری در بیمارستان سرگردان شود. ما قول دادیم که در میان تحریم ها اجازه ندهیم داروی اصلی به مردم برسد. البته ما در برخی مواقع تردید داشته ایم اما تحت تحریم های شدید 4750 قلم دارو تحویل داده ایم. وی افزود: ما از كشورها خواستیم كه برای ساخت واكسن با ما همكاری كنند ، كم كم با آنها رفتیم و وقتی آنها به مرحله تحقیق رسیدند ، آنها خواستند در ایران آزمایش كنند ، كه ما گفتیم تحت آزمایش قرار نخواهیم گرفت. افرادی که ادعا می کنند واکسینه شده اند در طی آزمایش بالینی در کشورهای دیگر واکسینه شده اند و ما قبول نکردیم که افراد ما باید واکسینه شوند. ما گفتیم که ما آماده همکاری هستیم به شرطی که بیاییم و با هم واکسن درست کنیم و تنها کشوری که در انتقال دانش فنی با ما آشتی کرده است کوبا است که به تازگی مراحل یک و دو را در کشور خود به پایان رسانده است ، و مرحله سوم را در ایران انجام دادیم.

* برخی افراد واکسن علیه ما را متوقف کردند

نمکی در ادامه تأکید کرد: جنبش واکسیناسیون بزرگی در کشور ایجاد شد و ناگهان برخی افراد واکسن علیه ما را متوقف کردند. دوستان ما را قطع می کنند ، دشمنانی که جای خود را دارند. به این دوستان گفتیم چرا تعطیل کردی؟ آنها گفتند که به دلیل شیوع بیماری در کشور ما باید روزانه 15 میلیون واکسیناسیون انجام دهیم و حتی نمی خواهیم 50،000 واکسن از این تعداد برای ما در جهان دوستی ارسال کنیم. چه کسی باید این امر را جبران کند ، غیر از تولید داخلی؟
وی افزود: ما قرارداد را با افراد خارجی بررسی کردیم و پیش پرداخت کردیم. ما قرارداد را با Kovacs بررسی کردیم و همچنین پیش پرداخت کردیم. مکانیسم کوواکس بسیار ضعیف بود و به 8 کشور می گفت 85٪ واکسن در دنیا متعلق به شما نیست و بقیه جهان انسان است. تا به امروز ، مقدار کمی از 16 میلیون و 800 هزار دوزی که توافق کرده ایم ، ارسال شده است. ما این واکسن را از هند خریداری کردیم ، دادستان هند دستور توقف در فرودگاه را داد. ما در مورد 60 میلیون دوز واکسن با روس ها توافق کرده ایم ، اما تاکنون آنها یک میلیون به ما تزریق نکرده اند. البته ما هزینه ای پرداخت نکردیم و رفتیم تا پول را به موقع بیاوریم. قرار بود 20 میلیون دوز واکسن از چین وارد شود که از این تعداد حدود 4 یا 5 میلیون واکسن وارد شده است. نمکی تأکید کرد: “در همان زمان ، ما به تولید داخلی فکر کردیم و سال گذشته به دریا رفتیم و در همه سیستم عامل های جهان کار کردیم و خوشبختانه در این یک سال که قرار بود 20 سال طول بکشد ، به راه افتادیم. با افتخار می گویم واکسن تولید شده در ایران کم پیچیده ترین ، موثرترین و ایمن ترین واکسنی است که می توان نام برد. یک روز ، نه تحت عنوان وزیر بهداشت ، بلکه تحت عنوان یک مدرس دانشگاه به تلویزیون می روم و می گویم این واکسن ایرانی چیست و در این باره چه کارهایی انجام شده است.

* دوزهای پایان یافته واکسن برکت را از هفته آینده توزیع کنید

وی افزود: دیروز واکسن پاستور و واکسن برکت مجوز استفاده اضطراری را داشتند که واکسن پاستور در یکی دو سند مکتوب آن کامل نبود و ما هیچ کمسیونی را تحت فشار قرار ندادیم. خدا می داند که ما بسیار آزادانه و ماهرانه عمل کردیم. واکسن پاستور همچنین مجبور شد مدارک را پر کند و هفته آینده اجازه استفاده اضطراری را بدهد. از هفته آینده دستور توزیع دوزهای پایان یافته را دادیم. واکسن برکت به بسته واکسیناسیون ما ، مجموعه پاستور در هفته آینده و واکسن های رازی و فخرا در آینده نزدیک می پیوندند.

* آماده سازی برای صادرات واکسن ایرانی از زمستان

نمکی ادامه داد: علاقه مندان می آیند و می گویند ما چندین ماه است کاری انجام می دهیم ؛ هرکسی که بیاید می تواند ظرف چند ماه این کار را انجام دهد ، زیرا ما زیرساخت ها را آماده کرده ایم و در حضور یا عدم حضور ما ، شرایط تولید واکسن مهم نخواهد بود. کل جمعیت هدف ایران را می توان تا پایان پاییز واکسینه کرد. ظرفیت تولید داخلی در این ماه و ماه آینده حدود 5 یا 6 میلیون دوز خواهد بود و در ماه های آینده به 50 یا 60 میلیون دوز افزایش می یابد. در زمستان ، ما آماده صادرات واکسن Covid-19 به کشورهایی هستیم که قبلاً وارد شده اند و در مورد پیش خرید به ما می گویند. تا جایی که می توانیم از بیرون استفاده می کنیم. وی گفت: “در پایان دولت ، انشاالله ، ما گروه های آسیب پذیر وعده داده شده از جمله جمعیت بالای 60 سال ، بیماران خاص و گروه های پر خطر را واکسینه خواهیم کرد.” تا پایان ماه ژوئیه ، ما بیشترین 15 میلیون واکسن را زده ایم و تا اواسط ماه اوت ، هم واکسیناسیون داخلی و هم برنامه ریزی خارجی را انجام داده ایم. وی همچنین در این مراسم افزود: “من به همه دستور دادم بیمارستان خمینی را تجهیز كنند. كار این بیمارستان باید تا پایان ماه ژوئیه به پایان برسد و دلیل آن را نمی دانم.” ما خبر بسیار خوبی داشتیم که شوراهای ویژه این استان برای کل کشور دو برابر شده است و این یک موفقیت بزرگ ملی است. نمکی تأکید کرد: هر کجا نقصی در داروهای بیماران خاص وجود داشته باشد ، تا فردا (امروز) آن را برطرف می کنم ، اما مراقب باشید در دام سودجویانی که تبلیغ برندها دارند ، نیفتید. ورود مواد مخدر در کشور مجاز نیست. نمکی در پایان گفت: کار واکسیناسیون از این هفته تسریع می شود و واکسن خارجی در راه است و از هفته آینده مشکلی برای واکسیناسیون نخواهیم داشت.

* ایران به جمع تولیدکنندگان واکسن کرونر در جهان پیوسته است

اگرچه تاکنون فقط 5 کشور روسیه ، انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، چین و هند در تولید و صادرات واکسن تاج فعال بوده اند ، اما با انتشار واکسن ایرانی “کو ایران برکت” ایران به خانه تولیدکنندگان واکسن تاج پیوست. . وی گفت بسیاری از کشورهای جهان اکنون می خواهند این نوع واکسن را از ایران خریداری کنند.
***

دیگر نگران کمبود واکسن نباشید

رئیس واحد بیماری های عفونی بیمارستان لوگمان حکیم گفت: با ورود واکسن کو ایران برکت ، میزان واکسیناسیون در کشور افزایش یافته و نگرانی در مورد کمبود این دارو از خارج نیز کاهش می یابد. شروین شکوهی در گفتگو با وطنامروز با بیان اینکه همزمان با صدور مجوز تزریق واکسن “کو ایران برکت” ، باید پایگاه ها و مکان های تزریق این دارو در کشور افزایش یابد ، افزود: همانطور که اعلام شد ، کارخانه تولید واکسن ایران کو ایران برکت در حال تولید انبوه این نوع واکسن ها است و طی ماه های آینده چندین میلیون واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد داد ، بنابراین در حال حاضر میزان تهیه واکسن تاج در کشور افزایش یافته و کادر پزشکی واکسیناسیون عمومی نیز گسترده است. شکوهی افزود: “همه کشورهای تولید کننده واکسن کرونا در جهان اولویت را به واکسیناسیون جمعیت کشورشان می دهند و سپس این نیاز متقاضیان این دارو را برآورده می کند ، بنابراین تولید محلی واکسن ایرانی “کو ایران برکت” افتخاری برای ایران است ، چرا؟ “اینکه ما نیازی به وابستگی به این دارو در دنیا نخواهیم داشت. رئیس گروه بیماری های عفونی بیمارستان لوگمان حکیم با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون دوز واکسن برکت برای تحویل به وزارت بهداشت آماده شده است ، افزود: علاوه بر تولید و صدور مجوز واکسن کو ایران برکت. مقرهای حضرت امام) ، سایر شرکتهای واکسیناسیون در کشور در شرف تکمیل مراحل اخذ مجوز فعالیت هستند که با ورود وزارت بهداشت ، نیاز این محصول در جهان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
***

119 هموطن دیگر به دلیل بیماری کرونر قلب درگذشت

تعداد قربانیان ویروس کرونا در کشور هنوز سه رقمی است. وزارت بهداشت روز گذشته اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته در کشور 10 هزار و 715 بیمار مبتلا به “Covid-19” شناسایی شده اند و متأسفانه 119 بیمار به دلیل این بیماری جان خود را از دست داده اند.
از ظهر روز یکشنبه تا ظهر دیروز ، 15 ژوئن 1400 ، طبق معیارهای تشخیصی نهایی ، 10715 بیمار جدید مبتلا به “Covid-19” در کشور شناسایی شدند که از این تعداد 1246 بیمار در بیمارستان بستری شدند.
متأسفانه در این مدت 119 بیمار مبتلا به Covid-19 نیز جان خود را از دست داده و تعداد کل مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور به 82،217 نفر رسیده است.
خوشبختانه تاکنون 2،666،601 بیمار توانبخشی شده یا از بیمارستان مرخص شده اند.
همچنین 3416 بیمار مبتلا به Covid-19 در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار گرفتند. در حال حاضر 13 شهر کشور به رنگ قرمز ، 208 با نارنجی و 227 با زرد هستند.
همچنین ، براساس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، 4،354،445 نفر دوز اول واکسن کرونا و 851،207 نفر دوز دوم را دریافت کردند و تعداد کل واکسن تزریقی در کشور 5،205،000 است. 652 دوز رسیده است .

ویروس تمام شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید