کد اولین مرورگر وب جهان به حراج گذاشته شده است

[ad_1]

به گزارش بولتن نیوز ، یکی از اولین معماران مبتنی بر وب ، سر تیم برنرز-لی ، کد منبع اولین مرورگر وب جهان را در قالب NFT فروخت. این حراج برای خرید نامه ای از آقای برنرز لی ، یک فایل برداری که می تواند به عنوان پوستر استفاده شود و یک فیلم خاموش 30 دقیقه ای که کد نوشته شده را در مرورگر WorldWideWeb نشان می دهد ، برگزار شد.

حراج کد WorldWideWeb توسط Sotheby’s انجام می شود. کد مرورگر شامل عناصر آشنا از جهان وب است ، از جمله توابع برای تجزیه و تحلیل و نمایش فایل های HTML ، پروتکل HTTP و حتی توانایی چاپ صفحات وب.

آقای برنرز لی به وضوح معتقد است که NFT پدیده خوبی برای خرید و فروش کد است. وی در بیانیه ای گفت: “NFT جدیدترین موجود جذاب در دنیای اینترنت و بهترین سازوكار برای فروش عناصر سازنده تاریخ وب است.” او “نمادهای غیر قابل تعویض” را به کتابهایی که توسط نویسندگان امضا شده تشبیه می کند.

مطمئناً خریدار این NFT اجرای کد نسخه اول مرورگر WorldWideWeb را دشوار خواهد دید. طبق وب سایت Ares Technica ، یک نسخه از کد منبع یکی از نسخه های قبلی این نرم افزار در حال حاضر بصورت آنلاین در دسترس است ، اما تدوین این کد آسان نخواهد بود. حتی اگر این مرورگر به هر طریقی قابل راه اندازی باشد ، تعداد کمی از سایت ها هستند که بتوانند در WorldWideWeb نمایش داده شوند.

به تعبیری ، دنیای وب امروز به آنچه ما می دانیم تبدیل شده است ، زیرا برنرز لی تصمیم گرفته است كه از مرورگر خود ثبت اختراع نكند و از دیگران بابت ایده های خود هزینه ای دریافت نكند. طبق گزارش فایننشال تایمز ، فروش کد مرورگر WorldWideWeb از طریق NFT ، برای اولین بار ، سود مستقیمی را برای ایجاد این ابزار شگفت انگیز به حساب آقای برنرز لی می آورد. با این حال ، او گفت که از این پول برای استفاده شخصی استفاده نمی کند.

اگر می خواهید نسخه مشابه مرورگر اصلی WorldWideWeb را امتحان کنید ، می توانید از این لینک به وب سایت CERN بروید. به گزارش بولتن نیوز ، حراج آقای برنرز لی از 2 تا 9 ژوئیه برگزار می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید