کشورهای غیر اوپک نیز تولید نفت را کاهش می دهند – تصمیم

[ad_1]

روسیه و چندین کشور دیگر غیر اوپک روز شنبه در جلسه ای در وین تصمیم گرفتند سال آینده تولید نفت را بیش از 600000 بشکه در روز کاهش دهند. به گزارش مارجا ، این خبر توسط بلومبرگ گزارش شد.

کشورهای غیر اوپک نیز پس از توافق دو هفته پیش اوپک برای کاهش تولید نفت 1.2 میلیون بشکه در روز ، برای اولین بار پس از 15 سال به توافق رسیدند.

وزیر انرژی ونزوئلا پیش از این نشست گفت: “ما موفق شده ایم در مجموع 25 کشور اوپک و کشورهای غیر اوپک را گردهم آوریم تا ثبات را در بازار نفت ایجاد کنیم و قیمت نفت را به سطح مناسب برسانیم.”

روسیه از برنامه های خود برای کاهش تولید نفت در سال آینده 300000 بشکه در روز خبر داده است. به گفته چندین مقام ، که نخواستند نامشان قبل از بیانیه رسمی اعلام شود ، قزاقستان نیز قول داده است که میزان تولید را به میزان شگفت انگیزی کاهش دهد.

از زمان توافق اوپک برای کاهش تولید برای اولین بار در هشت سال گذشته ، قیمت نفت بیش از 15 درصد افزایش یافته است و این بشکه به 55 دلار در هر بشکه رسیده است.

NATIG ALIYEV: تولیدات توسط 558 هزار بشکه کاهش می یابد

کشورهای غیر اوپک توافق کرده اند که تولید نفت را 558000 بشکه در روز کاهش دهند. از سرویس مطبوعاتی وزارت انرژی آذربایجان

این را وزیر انرژی ناتیگ علی اف پس از جلسه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهایی که کارتل در وین نیستند ، بیان کرد. ناتیگ علی اف گفت که این نشست مثبت بوده و آنها بر سر اعلامیه همکاری بین اوپک و کشورهای غیر اوپک توافق کردند. به گفته وی ، در این نشست کشورهای اوپک تولید روغن روزانه 32.5 میلیون بشکه را افزایش داده اند. آنها با تأكید مجدد بر تعهد خود برای حفظ حجم روغن ، گفتند كه روغن بیش از این حجم تولید نخواهند كرد.

تولید آذربایجان 35 هزار بشکه کاهش می یابد

“در این نشست 11 کشور خارج از اوپک حضور داشتند. توافق شد که این کشورها از اول ژانویه 2017 تولید نفت را 558000 بشکه در روز کاهش دهند. بر اساس توافق ، این رقم برای آذربایجان 35000 بشکه در روز تعیین شده است. روسیه موافقت کرده است که تولید را 300000 بشکه در روز کاهش دهد. “

ناتیگ علی اف گفت که ایجاد کمیته نظارت به رهبری روسیه و کویت برای نظارت بر اجرای این تصمیم مناسب ارزیابی شده است: “کشورهای اوپک و کشورهای غیر اوپک توافق کرده اند که جلسات منظمی را برای اطمینان از ثبات طولانی مدت قیمت نفت برگزار کنند. بازار. در همان زمان ، سایر کشورهای غیر اوپک که در این رویداد شرکت نکردند ، برای پیوستن به این توافق نامه دعوت شدند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید