کمبود سرمی تزریقی برطرف شد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو ، دکتر محمدرضا شانه ساز گفت: دلیل اصلی کمبود سرم بازسازی خطوط تولید یکی از بزرگترین شرکت های رمزنگاری کشور است. گروهی از تولیدکنندگان سرم نامه ای به سازمان غذا و دارو و کمیته بهداشت پارلمان نوشتند و گفتند که آنها مسئولیت و توانایی تولیدات محلی برای تأمین نیازهای کشور را پذیرفته و در حمایت از تولیدکنندگان محلی با واردات سرم مخالفت کردند.

وی افزود: در همان زمان هند صادرات این محصول را متوقف کرد اما سازمان غذا و دارو اقدامات لازم را برای تهیه سرم اورژانسی انجام داد و بیش از یک میلیون و 200 هزار واحد در دو مرحله وارد کشور شد.

به گفته معاون وزیر بهداشت ، از امروز علاوه بر داروخانه های بیمارستانی ، این سرم در داروخانه های عمومی توزیع می شود و به زودی در سایر داروخانه های خصوصی توزیع می شود و روند واردات تا رفع کامل تقاضای داخلی ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اوج بی سابقه تاج در کشور و افزایش تعداد بیماران ، استفاده از RemedSivir در مرداد ماه 8 برابر شد که با توجه به رقیق شدن و تزریق این دارو در بیمارستان ها ، سرم مصرف نیز افزایش یافت. برای حل این مشکل ، سازمان غذا و دارو با توافق با تولیدکنندگان ، سرم لازم برای این نوع مصرف را با حجم 250 میلی لیتر تهیه کرده است که ظرف 10 روز آینده پس از ورود به بازار مصرف تکمیل موفقیت آمیز نتایج آزمایشگاهی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید