کودکان و نوجوانان قربانیان اصلی آزار و اذیت اینترنتی هستند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی آژانس دانشجو ، فرزانه فراهانی_ با شیوع بیماری تاج و علاوه بر افزایش تعداد مخاطبان ، فعالیت کاربران فضای مجازی شکل دیگری به خود گرفت شبکه های اجتماعیسن مصرف کنندگان نیز یکی از موضوعات مهم است.

حضور کودکان و نوجوانان در چارچوب برنامه های آموزش آنلاین به بهانه تعلیم و تربیت با مشکلات و چالش های بسیاری روبرو است و کوچکترین نظارت و تلاشی از سوی مسئولان و معتمدین در فضای مجازی وجود ندارد.

فقط والدین و معلمان ، اگر رابطه دوستانه و محترمانه ای داشته باشند ، می توانند کودک یا نوجوان را از آسیب های خاصی محافظت کنند فضای مجازی این تهدید باعث می شود که آنها متوجه شوند والدین نیز به دلیل مشغله زیاد و نگرانی در مورد حل مشکلات معیشتی وقت زیادی برای پیگیری این مشکل ندارند.

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری ، دادستان کل کشور ، در تاریخ 22 ژوئیه سال جاری در یک مصاحبه خبری ویژه با رسانه ملی گفت: “در مورد فضای مجازی صحبت های زیادی وجود دارد ، اما متأسفانه ، در حالی که در مورد آن صحبت می شود ، برخی مدام حرف هایی را می زنند که ما نمی گذاریم” اصلاً داده شده است. “آنها می گویند که منظور ما اصلاً نیست! بزرگترین مشکل ما این است که فضای مجازی توسط مجرمان مختلف رها شده و مورد سو استفاده قرار می گیرد.

مطابق با وزیر دادگستری یکی از بزرگترین مشکلات و چالشهایی که مردم در جامعه امروز با آن روبرو هستند ، آزادی و عدم پاسخگویی در فضای مجازی است که در نهایت سلامت اجتماعی و فرهنگی خانواده ها متمرکز است.

وقتی پای کودکان به بهانه آموزش آنلاین به فضای مجازی باز است!

آموزش آنلاین و استفاده از برنامه های شبکه های اجتماعی مانند واتس اپ ، تلگرام و سایر برنامه ها. برخی از معلمان در مدارس مختلف کشور پیش از زمانی که مطلوب تلقی شود ، پای دو گروه کنجکاو و ماجراجو از کودکان و نوجوانان را در فضای مجازی می گیرند. به دور از نظارت و کنترل کارمندان دولت در این زمینه.

امروزه بسیاری از والدین تمام تلاش خود را برای تأمین هزینه های زندگی خود انجام داده اند و ظاهراً فقط توانسته اند تلفنی با فرزندشان كه قادر به حضور در آن است ، تهیه كنند. کلاسهای آنلاین به او اطمینان دهید ، آنها احساس رضایت می کنند و عواقب منفی و ناخوشایند را نادیده می گیرند یا بعضاً اگر برخی والدین ، ​​هرچند تعداد اندک ، محدودیت و عدم دسترسی به فضای مجازی را نشانه کمبود روشنفکری می دانند.

آمانولا کارای مقدم ، جامعه شناس ، به خبرنگار گروه اجتماعی دانششیو گفت: “آسیبی که امروز و طی سالهای اخیر فضای مجازی به خانواده های ایرانی وارد کرده است ، به ویژه به دو گروه از نوجوانان و جوانان ، بر هیچکس پوشیده نیست. ، با نگرش و اعتقادات خود را ، آنها به نوعی با چالش های مختلفی در این زمینه مواجه هستند.

وی همچنین گفت: رفتار مجازی کلاس های مدرسه به دلیل شیوع و شیوع بیماری عروق کرونر قلب نیز یکی از مهمترین دلایل باز شدن پای کودکان جوان و دبستان اعتقاد بر این است که آنها تحصیل کرده اند و متأسفانه کوچکترین نظارتی از سوی هیچ یک از مقامات برای کنترل این آسیب وجود ندارد.

قرار دادن دست مسئولان در یک جنگ تمام عیار!

این جامعه شناس تأکید کرد: سال ها از درگیری های کشور ما در یک جنگ و تهاجم فرهنگی گسترده و کاملاً هدفمند و برنامه ریزی شده می گذرد و جای تعجب است که مسئولان مربوطه هیچ اقدام موثری برای اطلاع رسانی به جوانان کشور انجام نداده اند. “

کرایی مقدم افزود: تنها راهی که در مدیریت فضای مجازی به ذهن کارکنان می رسد فیلتر کردن شبکه های اجتماعی است که در حال حاضر تنها راه درآمدزایی بسیاری از افراد است و بخشی از رکود اقتصادی است. بازار کار این حضور خود را در بخشهای مختلف جبران می کند و چنین تصمیمی هرگز نتیجه خوبی نداشته است و تجربه در زمینه فیلتر کردن تلگرام این ناکارآمدی و ناکارآمدی را ثابت کرده است.

وی با اشاره به محدودیت های موجود سایر کشورهای پیشرفته در اروپا و آمریکا در زمینه فعالیت کاربران فضای مجازی و وب سایت ها ، گفت: قوانین فضای مجازی در کشور ما ناقص است و این خلا در اختیار متخلفان و مجرمان است تا دست به جرم بزنند و گسترش سلاح های هسته ای. ” آسیب اجتماعی چنین فضاهایی را در رختخواب بازتر می گذارد.

از فروش مواد مخدر گرفته تا جنگ و درگیری!

این جامعه شناس با تأکید بر تصمیم و تصویب و اجرای قوانین مربوطه هنگام کار با عوامل انتشار پیام های غیراخلاقی در شبکه های اجتماعی ، گفت: در حال حاضر جرایم مختلف اجتماعی در فضای مجازی از قاچاق مواد مخدر گرفته تا انواع اخلاق ، فساد و اختلافات و درگیری ها و مقامات باید اقدامات اساسی را برای جلوگیری از گسترش این خسارات تا آنجا كه ممكن است انجام دهند.

قرایی مقدم افزود: در آغاز جنگ فرهنگی ، دشمنان بر بنیان خانواده ایرانی که یک نهاد مقدس است ، متمرکز شدند و تاکنون سعی در دستیابی به اهداف اصلی خود برای از بین بردن خانواده و تزکیه خانواده دارند. برده داری در شبکه های اجتماعی دائمی. ” متاسفانه در شرایط فعلی جامعه مشخص است که آنها نه تنها شکست نخورده اند بلکه بسیاری از ارزشها و هنجارهای ما را دچار تنش کرده اند و با گسترش روزافزون فضای مجازی ایران ، احتمالاً هدف خود را دنبال می کنند.

وی تاکید کرد: کودکان و نوجوانان سرمایه اصلی این کشور هستند و اگر کارمندان همچنان به غفلت ادامه دهند و به درستی بر فعالیت کاربران فضای مجازی نظارت نکنند و همچنین از انتشار مطالب ناپسند و غیراخلاقی جلوگیری کنند ، دستیابی به این دارایی ارزشمند آسان خواهد بود از دست دادن “ما می دهیم.

بر اساس گزارش های منتشر شده در وب سایت های معتبر در اکثر کشورهای اروپایی ، که به پیشرفت و توسعه خود در سایر نقاط جهان مشهور هستند ، همچنین نوع فعالیت مصرف کننده محدودیت های جدی دارد. فضای مجازی همچنین اگر رفتار هر یک از مصرف کنندگان ، که بیشتر از دیگران شناخته شده و شناخته شده اند ، با قوانین این کشورها مغایرت داشته باشد ، شدیدترین مجازات در انتظار مجرم است.

از طرف دیگر ، حفظ روابط دوستانه و نظارت غیرمستقیم والدین بر استفاده از کودکان و نوجوانانی که با امکانات روز تلفن تهیه کرده اند نیز بسیار مهم است و برای فعالیت های کودکان و نوجوانان والدین نیاز به چارچوبی منصفانه و اصولی دارند. تعریف شود

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید