گزارش تلاش 8 ماهه برای تولید واکسن گاو از گاو ایرانی + بازدیدهای مجازی

[ad_1]

گزارش تلاشهای 8 ماهه برای تولید واکسن از گاو + بازدید مجازی از کارخانه

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، فاطمه خضری – گروه دارویی برکت یک شرکت سهامی عام است که در سال 2010 با نام “شرکت فناوریهای دارویی جدید تدبیر” تأسیس شد. این شرکت از طریق تعامل با موسسات دانش بنیان و دانشمندان داروسازی در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد و به گفته حمیدرضا جمشیدی ، 12 تا 14 درصد از داروهای کشور را تولید می کند. این شرکت به تازگی موفق به تولید اولین واکسن تاج ایران شده است. جمعی از روزنامه نگاران و نمایندگان رسانه ها صبح دوشنبه 18 مرداد 1400 از اولین و دومین مرحله کارخانه واکسن در کویران به لطف ستاد اجرایی امام خمینی (ره) بازدید کردند.

حدود ساعت 9:30 صبح به شهر صنعتی برکت رسیدم. گسترده تر از آن بود که تصور می کردم. پارسان پارسان محل ملاقات را پیدا کردم. سر و گوش سایر روزنامه نگاران و عکاسان به تدریج کشف شد. این جلسه با حضور دکتر حمیدرضا جمشیدی ، رئیس هیئت مدیره گروه دارویی برکت ، دکتر حسن جلیلی ، مدیرعامل شفا فارمد و آقای علی عسگری ، معاون اجرایی اجتماعی ستاد فرمان امام ، با نیم ساعت تأخیر آغاز شد. به

در ابتدای جلسه پس از تلاوت قرآن و پخش سرود ملی ایران ، فیلمی از روند ساخت خط کارخانه واکسن برکت منتشر شد. به گفته دکتر جمشیدی ،.

روند مرحله مطالعه برکت

حامد حسینی ، مدیر آزمایشات بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، برای اولین بار در مورد پیشرفت مرحله تحقیقات واکسن برکت صحبت کرد و گفت که در فازهای 1 و 2 مطالعه برکت ایران ، در مجموع 20000 نفر دو دوز دریافت کردند. از واکسن

وی با اشاره به اینکه هیچ واکسنی 100٪ در برابر بیماری عروق کرونر قلب محافظت نمی کند ، گفت: در مرحله سوم همه گیری دلتا کرونا ، 600 نفر علیه بیماری کرونر قلب واکسینه شدند ، اما هنوز نمی توان تعداد افراد واکسینه شده را اعلام کرد. به “

مدیر آزمایشات بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: “یکی از مهمترین شاخص های کیفی گزارش ها ، از دست دادن یا به اصطلاح نامطلوب است. به همین دلیل ، همه ویژگی ها ذخیره می شوند ، حتی اگر مجموعه های دیگر را دوست نداریم.

حسینی در پاسخ به این س ifال که آیا افراد پس از دریافت واکسن برکت به ویروس کرونا مبتلا شده اند ، گفت: این اشتباه است که تصور کنیم مردم پس از دریافت واکسن کرونا به این بیماری مبتلا نمی شوند و این نه تنها در مورد واکسن برکت صدق می کند ، درست است برای همه واکسن ها ، از جمله Pfizer و Modern.

وی در مورد بروز بیماری عروق کرونر قلب پس از واکسیناسیون گفت: “در مطالعات مرحله 1 ، یک نفر ، در مرحله دوم مطالعات ، 11 نفر مبتلا به عروق کرونر بودند که از این تعداد 11 نفر 6 واکسن و 5 نفر در سوم دریافت کردند. در مرحله بعد ، بین 600 تا 700 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند که ناشی از همه گیری ویروس دلتا بود.

مدیر کارآزمایی های بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: البته از آنجا که مطالعه کدهای فاز سه آغاز نشده است ، در حال حاضر نمی توان گفت چند نفر از آن 600 تا 700 نفر واکسینه شده اند و چند نفر واکسینه شده اند..

حسینی گفت در بین افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده اند ، هیچ مرگ و میر مربوط به واکسن علیه تاج نداشته ایم. می توان امیدوار بود که با واکسن تاج مرگ و میر کاهش یابد.

درد و دل متخصص با رسانه ها

جمشیدی در ادامه گزارش کارهایی را که تاکنون در هفت یا هشت ماه گذشته انجام داده است ، عنوان کرد و گفت که می خواهد چند دقیقه ای را به عنوان متخصص در رسانه ها اختصاص دهد تا آنها توضیحات خود را ارائه دهند. روزنامه نگاران ، برخی با قلم و برخی دیگر با تلفن همراه ، دور یک میز بزرگ سفید نشسته بودند و مدام یادداشت می کردند و توضیحات می نوشتند. صدای کرکره های دوربین لحظه ای قطع نشد. پس از سخنرانی جمشیدی ، فرصت کوتاهی برای پرسش و پاسخ فراهم شد و از قضا س questionsالات زیادی به ذهن خبرنگاران خطور کرد ، مانند اینکه دقیقاً چه طیف مناسبی از داروها برای توزیع در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است؟ یا چند درصد از مردم پس از اتمام مرحله یک و دو پس از دریافت واکسن دچار بیماری کرونر قلب شده اند؟ جمشیدی تا آنجا که می تواند به سوالات پاسخ می دهد و بقیه سوالات را به دیگر همکاران که اطلاعات کاملتری دارند واگذار می کند.

گزارش تلاشهای 8 ماهه برای تولید واکسن گاو + بازدید مجازی از کارخانه

ستاد موظف است به دولت کمک کند

پس از سخنرانی جمشیدی ، علی عسگری ، معاون اجتماعی فرمانده نیروی انتظامی فرمان امام ، از مباحث علمی درباره واکسن استراحت کرد تا برخی نگرانی های دیگر را برطرف کند. وی در پاسخ به این س whyال که چرا ستاد با موضوع واکسن برخورد می کند ، گفت: یکی از وظایف ستاد پاسخگویی به چالش های اصلی کشور است و موظف است کمک های لازم را به دولت ارائه دهد و در این زمینه اعلام کرد آمادگی وی در وزارت بهداشت “

ستاد اجرایی فرمان امام از هیچ نعمت واقعی بهره مند نمی شود

عسکری در ادامه گفت که شبهات دیگری که باید برطرف شوند شبهاتی هستند ، مانند جلوگیری از واردات واکسن یا قیمت گذاری برای آن ، و ریشه این شبهات این است که دیگران معتقدند این کارخانه به دنبال سود است. و پول.. وی گفت: شرکت داروسازی برکت یک شرکت سهامی است و سهامداران دارد. ستاد اجرایی هیچ گونه ریالی از شرکت داروسازی برکت دریافت نمی کند و ما به دنبال هیچ منفعتی در زمینه دارو نیستیم.

گزارش تلاشهای 8 ماهه برای تولید واکسن از گاو + بازدید مجازی از کارخانه

سه و نیم میلیون واکسن تا پایان ماه اوت

کلیپ دیگری از فرایند تولید نشان داده شد و تصاویر زنده از خط تولید واکسن ارائه شد و عملا بازدید شد زیرا به دلیل کشت ویروسی امکان بازدید حضوری از خط تولید وجود نداشت. همزمان با پخش زنده ، دکتر جلیلی ، مدیرعامل شفا فارمد ، شرح مختصری از خط تولید و ظرفیت تولید آن به مدت یک ماه ارائه کرد. وی گفت: تاکنون حدود دو میلیون و صد هزار واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته است و برآورد ما این است که تا پایان مردادماه حدود سه و نیم دوز واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد. سلامتی. “

گزارش تلاشهای 8 ماهه برای تولید واکسن از گاو + بازدید مجازی از کارخانهپس از توضیحات ، از حاضران خواسته شد تا برای بازدید از خط تولید به ساختمان دیگری نقل مکان کنند و سایر سوالات در طول بازدید پاسخ داده می شود. چند دقیقه ای رانندگی کردیم و به داخل ساختمان بزرگی در طبقه سوم رفتیم. بوی تند مواد مخدر و الکل فضا را پر کرده بود. قبل از ورود ، پوشش پلاستیکی یکبار مصرف با دستگاه به کف کفش ما متصل شده است تا از ورود آلودگی به خط تولید جلوگیری شود. از سالن های کاملاً سفید و ضدعفونی شده با محیط خنک عبور کردیم. همه ما با کنجکاوی اتاق ها را از طریق پنجره ها جستجو کردیم تا دریابیم واکسن برکت ایرانی از کجا آمده است.

به دو اتاق رسیدیم. اتاق اول فضای زیادی داشت و در پشت پنجره ها افرادی را می دیدید که واکسن ها را برچسب گذاری کرده و در جعبه گذاشته بودند. به اتاق برگشتیم و جعبه های واکسن را تماشا کردیم ، منتظر ماندیم تا گروه وارد شود و از ازدحام جمعیت در اتاقها جلوگیری کند. برچسب صحرا سراسر شیشه برکت داده بود. فرارکنانی که جان هموطنان خود را در جاهای دیگر نجات می دهند … در اتاق دوم که نسبتاً تاریک بود و محیط سردتری داشت ، بطری های واکسن را زیر نور فرو برده و محلول داخل آن را دو یا سه بار با دقت بررسی کردند.
پس از ویزیت ، دکتر جمشیدی در مورد عملی که در این دو اتاق انجام شد توضیح داد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید