10 پیش بینی شوک برای سال 2017

[ad_1]

ساکسو بانک ، متخصص تجارت آنلاین بسیاری از دارایی ها و سرمایه گذاری ها ، پیش بینی های تکان دهنده خود را برای سال آینده منتشر کرده است.

امسال واقعیت حتی از جسورانه ترین پیش بینی ها شگفت آورتر بود: انگلیس به Brexit رأی داد و آمریکایی ها دونالد ترامپ را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند. به همین دلیل موضوع اصلی “پیش بینی های غیر منتظره” ما یک دوره ناامیدکننده است که نیاز به اقدامی جسورانه دارد “. استین جاکوبسن ، اقتصاددان ارشد در بانک ساکسو گفت.

نرخ رشد تولید ناخالص داخلی چین برای رسیدن به 8 درصد ، شاخص SHCOMP تا 5000 افزایش می یابد

چین می فهمد که دیگر توسعه تولید و زیرساخت ها امکان پذیر نیست و از طریق مشوق های مالی و پولی در مقیاس بزرگ ، بازارهای سرمایه را باز می کند ، که انتقال به یک مدل رشد مبتنی بر مصرف را تضمین می کند. این اجازه می دهد تا رشد اقتصادی در سال 2017 به 8 درصد برسد ، که این امر از طریق تقویت بخش خدمات حاصل خواهد شد. شاخص کامپوزیت شانگهای به لطف سرخوشی مصرف فردی که موجب تحریک اقتصاد می شود ، در سال 2016 دو برابر خواهد شد و به بیش از 5000 خواهد رسید.

FES ناامیدانه از تجربه بانک ژاپن استفاده خواهد کرد و بازده اوراق قرضه 10 ساله را 1.5 درصد تعیین می کند

نرخ بهره دلار و آمریکا در سال 2017 به شدت افزایش می یابد و سیاست های مالی رئیس جمهور جدید آمریکا عملکرد بازار اوراق قرضه 10 ساله را به 3 درصد افزایش می دهد. در آستانه فاجعه ، بانک مرکزی (FES) به ایده بانک ژاپن برای کنترل پویایی سودآوری به روشی منحصر به فرد پی خواهد برد. بنابراین ، بازده اوراق قرضه 10 ساله 1.5 درصد تعیین می شود و در نتیجه یک برنامه QE4 جدید راه اندازی می شود. فروش سهام ، اوراق قرضه و بازارهای نوظهور متوقف خواهد شد ، در حالی که بازارهای جهانی اوراق قرضه بالاترین رشد هفتگی در هفت سال گذشته را دارند. منتقدان در جدال ایجاد شده توسط بانک های مرکزی ساکت خواهند شد.

نرخ مجازات دارایی های با بازده بالا از 25٪ فراتر خواهد رفت

متوسط ​​نرخ مجازات بلند مدت برای اوراق قرضه با بازده بالا 3.77٪ بود و در دوران رکود اقتصادی ایالات متحده در سالهای 1990 ، 2000 و 2009 ، این رقم به ترتیب به 16٪ ، 10٪ و 12٪ افزایش یافت. در سال 2017 ، این رقم می تواند به 25 درصد برسد. مداخلات بانک مرکزی دیگر مثر نیستند و دولت های سراسر جهان به محرک های مالی متوسل می شوند که منجر به افزایش نرخ بهره (به استثنای ژاپن) می شود و تأثیر زیادی بر پویایی سودآوری دارد. تریلیون اوراق مشارکت تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و بازگشت سرمایه از صندوق های اوراق بهادار این مشکل را تشدید می کند. این توزیع را گسترش می دهد و شرکت ها توانایی تأمین مالی بدهی کم ارزش را از دست می دهند. نرخ مجازات 25٪ شرکتهای ناکارآمد را از بازی خارج می کند و این امکان را برای تخصیص کارآمدتر سرمایه فراهم می کند.

Brexit هرگز اتفاق نخواهد افتاد – انگلیس برمی گردد

ظهور پوپولیسم در دو طرف اقیانوس اطلس به رهبران اروپایی اجازه می دهد تا وارد گفتگوی سازنده جدیدی شوند و به توافق برسند. در جریان مذاکرات ، اتحادیه اروپا امتیازاتی را به شرکتهای انگلیسی در زمینه مالی در زمینه مهاجرت و صدور گواهینامه اعطا خواهد کرد. وقتی سوال اجرای ماده 50 در پارلمان به رای گذاشته شود ، شرایط به نفع توافق جدید تغییر خواهد کرد.

انگلیس در اتحادیه اروپا باقی می ماند ، بانک انگلیس نرخ بهره را به 0.5٪ افزایش می دهد و نسبت EUR / GBP به 0.7300 کاهش می یابد ، مانند زمانی که این کشور در 1973 به اتحادیه اقتصادی اروپا پیوست.

مس ضعیف خواهد شد

پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، مس بیش از کالاهای دیگر برنده شده است ، اما در سال 2017 بازار متوجه خواهد شد که رئیس جمهور جدید در اجرای پروژه های سرمایه گذاری وعده داده شده با مشکل روبرو شده است ، که تقاضای مس را افزایش نمی دهد. در مواجهه با نارضایتی روزافزون ، ترامپ محافظت از کشور را تشدید کرده و موانع تجاری را تحمیل خواهد کرد که کشورهای در حال توسعه و اروپا از آنها بدشان خواهد آمد. نرخ رشد اقتصاد جهانی کند خواهد شد و انتقال به اقتصاد مصرف کننده گرا تقاضای فلزات صنعتی در چین بسته را کاهش می دهد.

در مقابل محبوبیت روزافزون ارزهای رمزپایه ، بیت کوین قیمت خود را افزایش می دهد

در دوران ریاست جمهوری ترامپ ، هزینه های بودجه آمریکا با کسری بودجه 600 میلیارد دلاری ، به شدت افزایش خواهد یافت. 1.2-1.8 تریلیون دلار تا $ افزایش خواهد یافت. در نتیجه ، تورم ایالات متحده افزایش خواهد یافت و بانک فدرال را مجبور به سرعت بخشیدن به روند افزایش نرخ بهره می کند. دلار به اوج های جدید خواهد رسید. در بازارهای نوظهور تأثیر دومینو وجود خواهد داشت. چین شروع به جستجوی گزینه هایی برای پول کاغذی مبتنی بر دلار خواهد کرد و سعی خواهد کرد وابستگی بیش از حد خود به سیاست های پولی ایالات متحده را از بین ببرد. در نتیجه ، محبوبیت ارزهای رمزپایه به ویژه بیت کوین افزایش خواهد یافت. وقتی دولت های روسیه و چین و سیستم بانکی بیت کوین را به عنوان جزئی جایگزین دلار بپذیرند ، قیمت آن سه برابر بیشتر از قیمت کنونی خواهد بود – از 700 به 2100 دلار.

اصلاحات مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده نگران کننده خواهد بود

هزینه های بهداشتی در این کشور به 17٪ از تولید ناخالص داخلی می رسد ، در حالی که در جهان این رقم به طور متوسط ​​10٪ است. علاوه بر این ، هزینه مراقبت های پزشکی برای جمعیتی که به سرعت در حال رشد هستند بسیار زیاد است. سهام شرکت های مراقبت های بهداشتی پس از پیروزی ترامپ در سال 2017 کاهش خواهد یافت و اینورترها متوجه خواهند شد که دولت یک سیستم بهداشتی ناکارآمد و گران را قبول نخواهد کرد و اصلاحات گسترده ای را آغاز خواهد کرد. بخش بهداشت و درمان ETDR SPDR با 50٪ افت به 35 دلار کاهش می یابد.

با وجود ترامپ ، پزوی مکزیک افزایش خواهد یافت

بازارها اهداف واقعی و توانایی ترامپ در تسویه حساب با مکزیک را بیش از حد ارزیابی کرده اند. وقتی آنها این را درک کنند ، پزو به طور قابل توجهی افزایش می یابد. کانادا متضرر خواهد شد زیرا افزایش نرخ بهره باعث ایجاد بحران اعتباری در بخش مسکن می شود و بانک های کانادایی تشویق می شوند که در سیستم مالی وام بگیرند و سرمایه گذاری کنند.

بانک های ایتالیایی در میان رهبران بازار سهام خواهند بود

در آلمان ، بخش بانکی در دام نرخ بهره منفی و کنترل کامل بر پویایی سودآوری و از دست دادن دسترسی به بازارهای سرمایه افتاده است. نجات بانک های آلمان در داخل اتحادیه اروپا می تواند به همه بانک های اروپایی کمک کند. این امر خصوصاً برای بانکهای ایتالیایی که دچار رکود اقتصادی و اعتبار بد هستند بسیار مهم است. ضمانت های جدید به سرمایه گذاری سیستم بانکی امکان می دهد و سهام بانک های ایتالیا بیش از 100 درصد افزایش می یابد.

اتحادیه اروپا با انتشار اوراق قرضه متقابل رشد را تحریک می کند

در نتیجه موفقیت احزاب سیاسی در اروپا و پیروزی غیر منتظره حزب راست افراطی در هلند ، گریت ویلدرز ، احزاب سیاسی سنتی محدودیت های مالی را به نفع سیاست کینزی روزولت پس از بحران 1929 کنار می گذارند. ژان کلود یونکر ، اتحادیه اروپا در مجموع 630 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده است. یک برنامه محرک شش ساله به یورو راه اندازی خواهد کرد. رهبران اتحادیه اروپا برای اطمینان از اینکه برنامه از طریق واردات اثربخشی خود را از دست نمی دهد ، یک تریلیون یورو برای تأمین اعتبار پروژه های زیربنایی اختصاص داده اند. به میزان یورو اوراق قرضه منتشر خواهد کرد. این باعث تقویت ادغام در منطقه و افزایش سرمایه به بازارهای اروپا می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید