WHO ، WTO و صندوق بین المللی پول خواستار توزیع عادلانه واکسن ها شده اند

[ad_1]

جامعه جهانی باید خود را متعهد کند که از توزیع عادلانه واکسن ها و جلوگیری از شیوع COVID-19 جلوگیری کند.

این در نامه ای سرگشاده با مشارکت چندین سازمان بین المللی از جمله مدیر كل سازمان بهداشت جهانی (WHO) تدروس آدانوم گبریزوس بیان شده است.

دیوید مالپاس ، رئیس بانک جهانی ، مدیر اجرایی صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) ، کریستالینا جورجیوا ، مدیر کل سازمان تجارت جهانی (WTO) گفت: “شکی نیست که بهبودی در هیچ جایی امکان پذیر نخواهد بود. نگوزی اوکونوو. ایول و سازمان بهداشت جهانی. (WHO) در سندی که با حضور مدیرکل تهیه شده است ، ذکر شده است.

خاطرنشان می شود که عدم تعادل در تولید و توزیع واکسن ها نه تنها فرصت کسب ایمنی را از بسیاری افراد سلب می کند ، بلکه زمینه های ظهور و گسترش سویه های جدید COVID-19 در سراسر جهان را نیز ایجاد می کند.

در این سند آمده است: “امروز ، ما از جامعه بین المللی می خواهیم سطح کاملاً جدیدی از حمایت و برنامه را برای یک استراتژی واکسیناسیون مصمم تر ، هماهنگ و بودجه دار برای جمعیت جهان به نمایش بگذارند.”

به گفته رهبران سازمان ، برای دستیابی به اهداف تعیین شده ، اختصاص بودجه اضافی به كشورهای با درآمد كم و متوسط ​​، عمدتاً از طریق اعطای كمك و تخفیف و همچنین بودجه زیادی برای تولید واكسن های بیشتر ، ضروری است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید